بهترین شیشه سیم دار پنجره دو سه جداره

windowdoubleglazed
بهترین شیشه سیم دار پنجره دو سه جداره برای اتاق های کنترل، شرکت های نفتی، ایستگاه های گاز کاربرد دارند. برای سفارش این شیشه ها مشتری باید مشخصات مقاومت مورد نیاز ،کاربرد شیشه  و شدت انفجار احتمالی را در اختیار شرکت پنجره بگذارد . این شیشه ها دارای فریم خاص می باشند و عموماً نصب آن توسط تیم نصب دوره دیده شرکت انجام می گردد.
شیشه سیمی


بهترین شیشه سیم دار پنجره دو سه جداره برای اتاق های کنترل، شرکت های نفتی، ایستگاه های گاز کاربرد دارند. برای سفارش این شیشه ها مشتری باید مشخصات مقاومت مورد نیاز ، کاربرد شیشه  و شدت انفجار احتمالی را در اختیار شرکت پنجره بگذارد . این شیشه ها دارای فریم خاص می باشند و عموماً نصب آن توسط تیم نصب دوره دیده شرکت انجام می گردد.
امروزه با وجود شیشه های مختلف برای درب ها و پنجره های یو پی وی سی، انتخاب نوع شیشه برای مشتریان دشوار گشته است. انواع شیشه های جدید به بازار آمده اند که شاید شما بسیاری از آن ها را نشناسید و یا اطلاعات چندانی از آن ها نداشته باشید. یکی از شیشه های جدید شیشه مسلح یا شیشه سیم دار می باشد. در متن زیر به صورت کلی به معرفی این شیشه پرداخته ایم.بهترین شیشه سیم دار پنجره دو سه جداره همان هایی هستند که در درب و پنجره مدارس و مکان های عمومی نصب شده اند. گرچه در سال های اخیر بحث و اختلاف نظر زیادی مبنی بر اینکه آیا شیشه سیم دار به اندازه کافی ایمن می باشد یا خیر مطرح شده است، اما برخی این نظریه را رد می کنند و نصب غیر استاندارد این نوع شیشه ها را دلیل اصلی بروز مشکل می دانند.بهترین شیشه سیم دار پنجره دو سه جداره همان هایی هستند که در درب و پنجره مدارس و مکان های عمومی نصب شده اند. گرچه بهترین شیشه سیم دار پنجره دو سه جداره  مقاومت مناسبی در برابر انتقال شعله های آتش و دود دارد اما این شیشه ها نسبت به شیشه های حرارت دیده (سکوریت) یا لمینت مقاومت مناسبی دربرابر ضربه ندارند و ممکن است در هنگام ضربه خطرناک باشند.
 تحمل ضربه و ضد ضربه بودن عامل بسیار مهمی در مکان های فوق ازجمله مدارس، مهد کودک ها و مکان های تفریحی می باشد. برای سال های متمادی، تنها نوع شیشه ای که می توانست آزمون های ضد حریق و ضد ضربه را بگذراند، شیشه سیمی بوده است. با ورود شیشه های جدید که کارایی بهتری از بهترین شیشه سیم دار پنجره دو سه جداره هم در ضد حریق و هم ضد ضربه بودن دارند، بحث ناکارآمد بودن شیشه سیمی جدی تر شده است. متخصصان و منتقدان استفاده از شیشه سیمی ابراز می کنند که با وجود ورود شیشه های جدید و کارآمدتر دلیلی برای استفاده از بهترین شیشه سیم دار پنجره دو سه جداره وجود ندارد و این شیشه ها را عامل بروز بسیار از صدمات می دانند. برخی از آنها پیشنهاد تغییر قوانین و آیین نامه ها را داده اند. از طرف دیگر، متخصصان طرفدار شیشه سیمی، نصب غیر اصولی و غیر ایمن را عامل بروز صدمات می دانند.

شیشه سیم دار

امروزه نسل های جدید از شیشه ضد حریق و شیشه ضد آتش وارد بازار شده اند که به خوبی تست های مربوط به شیشه های ضد حریق را گذرانده اند و درجه بالایی از ایمنی در برابر ضربه را هم دارا می باشند. به نظر می رسد شیشه های سیمی به دلیل ضعف در مقابل ضربه، به تدریج جای خود را به سایر انواع شیشه های ضد حریق بدهد.
گروه الف: شیشه های سیم دار معمولی
در کابین های آسانسور، درب های اضطراری و درب های آشپزخانه های رستوران ها کاربرد دارند و بنا به سفارش مشتری به دو صورت خام یا سکوریت آماده تحویل می گردند. با توجه به تقاضای بالای مشتریان برای شیشه های سیم دار آسانسور ضوابط لازم برای سفارش به شرح زیر می باشد:
شیشه سیم دار در آسانسور ها:
بکارگیری شیشه مسلح (شیشه سیم دار)با مواد پلاستیکی مجاز می باشد.
الف- یک یا چند قسمت از سطح درب ، باید با نظر گرفتن موارد زیر شفاف باشد تا نور را از خود عبور دهد
دارای ضخامت حداقل 6میلی متر باشد
حداقل سطح شیشه خوربرای هر درب طبقه 0.015 متر مربع باشد بطوریکه مساحت قسمت شفاف حداقل 0.01 متر مربع باشد
با پهنای حداقل 60 میلی متر و حداکثر 150 میلی متر می باشد لبه پایینی بخشهای شفاف که پهن تر از80 میلی متر است، باید حداقل یک متر بالاتر باشد


X