در و پنجره دو سه جداره استاندارد

windowdoubleglazed
پنجره های قدیمی همواره تمام نیازهای افراد را رفع نمیکند ولی امروزه با تولید در و پنجره دو سه جداره استاندارد هیچگونه از مشگلات گذشته را ندارد زیرا از بهترین و با کیفیت ترین مواد تولید شده اند و ازعایق بندی خوبی برخوردارند.پنجره های قدیمی همواره تمام نیازهای افراد را رفع نمیکند ولی امروزه با تولید در و پنجره دو سه جداره استاندارد هیچگونه از مشگلات گذشته را ندارد زیرا از بهترین و با کیفیت ترین مواد تولید شده اند و ازعایق بندی خوبی برخوردارند.
با توجه به تبلیغات گسترده درخصوص استفاده از در و پنجره دو سه جداره استاندارد به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان‌ها توسط شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور وحمایت‌های مالی صورت گرفته در زمینه تولید شیشه و در و پنجره دو سه جداره استاندارد ساختمانی و افزایش تولیدات داخلی و نیز با توجه به ضرورت اجرای مبحث۱۹ در ساختمان‌های در حال ساخت، در حال حاضر رویکرد قابل توجهی نسبت به استفاده و نصب در و پنجره دو سه جداره استاندارد در ساختمان‌های موجود و نوساز مشاهده می‌شود. متأسفانه در حال حاضر، توسط برخی از تولیدکنندگان، پنجره‌های دوجداره بصورت غیر استاندارد تولید و توزیع می‌شود. استفاده از این گونه پنجره‌های دوجداره غیر استاندارد، مشکلاتی از قبیل مه گرفتگی شیشه‌ها و درز بند نبودن پنجره‌های دوجداره را ایجاد نموده و نه تنها به عنوان عایق حرارتی و صوتی کارآیی لازم را ندارند بلکه مشکلات بصری جدی نیز ایجاد می‌نمایند.
در و پنجره دو سه جداره استاندارد یو پی وی سی و آلمینیوم خوب به شکلی طراحی و تولید می شوند که از نفوذ هوا و سرو صدا جلوگیری نموده و در شرایط گرم آب و هوایی، جذب گرمای حاصل از تابش خورشید را کاهش و به حداقل برساند. کاهش نشت هوا و انتقال دما، مهمترین عوامل در داشتن خانه هایی با بازده انرژی مناسب هستند. این گونه ساختمان ها از اتلاف گرما در نقاط سرد و از اتلاف سرما در نقاط گرم جلو گیری میکنند.
استفاده از در و پنجره دو سه جداره استاندارد، روش ساده ای برای کاهش هزینه های انرژی و در نتیجه کاهش گازهای گلخانه ای است.
فریم های در و پنجره دو سه جداره استاندارد یو پی وی سی باید از جنس موادی عایق و با مقاومت و استحکام بالا،مانند فایبر گلاس یا یو پی وی سی ساخته شده باشند. در و پنجره دو سه جداره استاندارد باید حداقل دارای دو جداره باشند ولی بعضی از انواع آنها سه یا چهار جداره نیز دارند. لایه پوششی در و پنجره دو سه جداره استاندارد باید قابلیت منعکس نمودن اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش را داشته، همچنین باید در برابر عوامل جوی مقاوم بوده و طوری درزبندی شده باشد که در زمستان مانع از خروج هوای گرم و نفوذ هوای سرد و در تابستان مانع از خروج هوای خنک شود و نفوذ هوای گرم و اسباب خانه را نیز از آسیب های ناشی از نور آفتاب و رطوبت یا گردو غبار محفوظ دارد.
در و پنجره دوسه جداره استاندارد، دارای دو شیشه می باشد که بین آنها یک فضای کاملا درزبندی شده وکیوم وجود دارد و اکثرا با گازهای آرگون یا کریپتون پر می شود. این فاصله معمولا بین ۶ تا۲۰  میلی متر است.دو جداره کردن شیشه جلوی ورود نور را نمی گیرد ولی گرمای خورشید را کاهش می دهد.
از نظر میزان مصرف انرژی، پنجره دو یا سه جداره ای که عایق حرارتی آن بیشتر باشد مناسب تر است. به طور کلی میزان عایق حرارتی در و پنجره دو سه جداره استاندارد به عوامل زیر بستگی دارد:
۱- نوع شیشه مصرفی
۲- تعداد لایه های شیشه موجود در پنجره یا درب دوجداره (تک، دو و چند جداره )
۳- ضخامت لایه هوایی موجود بین دوجداره شیشه
۴- مقاومت حررتی یا ضریب هدایتی فریم پنجره
۵- درز بندی در هنگام نصب
در آزمون استاندارد پروفیل در و پنجره دوجداره استانداردعواملی که مورد توجه قرار میگیرد عبارت است از:
وزن پروفیل- ابعاد پروفیل- ظاهر پروفیل- شرایط آب و هوایی- مقاومت ضربه ای پروفیل- آزمون حرارتی پروفیل- مواد اولیه
باید توجه کرد که شکل ظاهری پروفیل در هنگام آزمون استاندارد دو همچنین در هنگام استفاده از پروفیل در ساخت در و پنجره دو سه جداره استاندارد upvc بسیار مهم است که باید دارای رنگ ثابت و یکنواخت بوده و سطح آن از هر گونه ترک و جسم خارجی و حفره به دور باشد. اما اگر در هنگام تولید زد گی کوچکی روی پروفیل ایجاد شود اگر روی ظاهر و عملکردش در ساخت در و پنجره دو سه جداره استاندارد تاثیر نداشت قابل چشم پوشی است.
همچنین باید توجه کرد که در هنگام نگهداری وانبار کردن پروفیل سطح آن صاف و بدون خوردگی باقی بماند.
در فرآیند تولید شیشه دوجداره در و پنجره دو سه جداره استاندارد مراحل زیر از اهمیت زیادی برخوردار می باشند:
تزریق گاز: بر خلاف تصور عمومی بر اینکه بین دو شیشه خلاء وجود دارد، بین دو شیشه معمولا گاز آرگون یا کریپتون تزریق می گردد. این گاز دو وظیفه اصلی دارد: یکی برای بهبود عایق بندی فضای بین دو شیشه و دیگری در شیشه های رفلکس و رنگی که احتمال واکنش لایه رفلکسی با هوای محیط وجود دارد. در این حالت این گاز مانع واکنش شده و کیفیت شیشه و رنگ آن را تا سال ها حفظ مینماید. تزریق گاز پس از پرس اولیه انجام می شود، به نحوی که هوا خارج و گاز از سوی دیگر تزریق می گردد.
عایق بندی: دراین مرحله و پس از تزریق گاز، مادۀ پلی سولفاید در فضای بین دو شیشه و اسپیسر تزریق شده و عایق بندی نهایی را تأمین مینماید و شیشه پس از خشک شدن قابل نصب بر روی پنجره ها می باشد.

طرح پنجره دوجداره یو پی وی سی

مزایای در و پنجره دو سه جداره استاندارد با شیشه های دو جداره
مهمترین هدف از استفاده در و پنجره دو سه جداره استاندارد مقرون به صرف بودن به سبب صرفه جویی در مصرف انواع انرژی و عایق بودن آن نسبت به فضای بیرونی است . به کمک در و پنجره دو سه جداره استاندارد نزدیک به ۴۰% در مصرف انرژی ( سوخت. برق . آب ) صرفه جویی شده و کاهش چشمگیر هزینه های سبد خانوار را در بر دارد.
۱-عایق حرارتی
۲-عایق رطوبتی
۳-عایق صوتی
۴-غیر قابل اشتغال
۵-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
۶-مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
۷-مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
۸-مقاوم در برابر مواد شیمیایی و اسیدها
۹-عدم نیاز به رنگ آمیزی
۱۰-ایمن در مقابل سرقت و زلزله
با توجه به عرضه پنجره‌های دوجداره غیر استاندارد در بازار مصرف و استفاده از محصولات بدون کیفیت و دست ساز در برخی ساختمان‌ها، اطلاع رسانی مناسب جهت استفاده از در و پنجره دو سه جداره استاندارد در امری ضروری می‌باشد. استفاده از پنجره‌های دوجداره فاقد کیفیت نه تنها به لحاظ ایجاد مقاومت حرارتی موثر نمی‌باشد بلکه شیشه‌های دوجداره نامرغوب مدت کوتاهی بعد از نصب از داخل کدر و شفافیت و کارآیی خود را از دست می‌دهند. با عنایت به این مهم که پنجره‌های دوجداره در صورتی کارآیی لازم را خواهند داشت که در پروسه تولید پروفیل، شیشه دوجداره، مونتاژ قاب و نصب پنجره استانداردهای مربوطه رعایت شده باشد، شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور اقدام به تدوین استاندارد‌های ملی ویژگی‌ها و روش‌های آزمون شیشه‌های دوجداره و قاب‌های پنجره‌های دوجداره و نیز تجهیز آزمایشگاه‌های مربوطه در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نموده است و پروژه تدوین استاندارد برچسب پنجره‌های دوجداره را نیز در دست اقدام دارد. پس بهتراست اگر قصد ثبت سفارش برای ساخت و خرید در و پنجره دو سه جداره استاندارد ساختمان در حال ساخت خود و یا اینکه قصد تعویض بدون تخریب پنجره های فلزی محل زندگی خود یا محل کارتان را و دیگر مناطق را دارید با کمی تحیق و حتی هزینه ناچیز بیشتر پنجره ای استاندارد و با اطمینان انتخاب کنید تا مدت زمان بیشتری برای شما ماندگار باشد و بتوانید از مزایای واقعی آن به شکلی که معین شده بهره لازم را ببرید.
بر خلاف درب و پنجره های دیگر ، در و پنجره دو سه جداره استاندارد به لحاظ آنکه احتیاج به عملیات ساختمانی ندارند می توان در آخرین مرحله ساخت پیش از رنگ کردن دیوارها و یا نصب کاغذ دیواری نصب گردند. فقط در هنگام ساخت باید یک قاب فلزی در دیوارها تعبیه گردد تا درب و پنجره های یو پی وی سی بوسیله پیچهای مخصوص و فوم مخصوص به آن اتصال گردد.
یکی از خصوصیات در و پنجره دو سه جداره استاندارد امکان استفاده از یراق‌آلات ویژه و متنوع در آن‌ها است . یکی از انواع این یراق‌آلات، گونه‌های ضد سرقت است که به‌ویژه در ساختمان‌های ویلایی مورد توجه قرار می‌گیرد. در و پنجره دو سه جداره استاندارد نیز همچون اغلب محصولات پلیمری دیگر، قابل بازیافت بوده و از نظر زیست محیطی، آلاینده نیستند. در مرحله تولید پنجره، می‌توان ضایعات و بریده‌های غیر قابل استفاده پروفیل UPVC را برای بازیافت مجدد در صنایع دیگر استفاده کرد.
در و پنجره دو سه جداره استاندارد که دراین شرکت پنجره تولید و عرضه می گردند تمام شرایط یک پنجره دوجداره استاندارد را دارا می باشند. این شرکت همواره کیفیت محصولات تولیدی خود را تضمین می نماید.


X