تجهیزات پنجره دو سه جداره

windowdoubleglazed
یکی از مهمترین تجهیزات پنجره دو سه جداره یراق آلات می باشد .یراق الات مصرفی درب و پنجره های دو سه جداره در انواع مختلف و درسطح کیفیتی متفاوت در بازار موجود است ، از آنجا که یراق آلات نقش مهمی را در کیفیت و ماندگاری پنجره ها دارند باید درسفارش و انتخاب آنها دقت لازم را داشته باشید.


یراق پنجره دوجداره

یکی از مهمترین تجهیزات پنجره دو سه جداره یراق آلات می باشد .یراق الات مصرفی درب و پنجره های دو سه جداره در انواع مختلف و درسطح کیفیتی متفاوت در بازار موجود است ، از آنجا که یراق آلات نقش مهمی را در کیفیت و ماندگاری پنجره ها دارند باید در سفارش و انتخاب آنها دقت لازم را داشته باشید.
اصلی ترین ماده مورد نیاز جهت تولید پروفیل یو پی وی سی , (PolyVinil Choloride ) یا PVC با K-Value حدود ۶۵می باشد. پی وی سی یا پلی وینیل کلراید یکی از قدیمی‌ترین و پر مصرف ‌ترین انواع پلیمرها در جهان است که از پلیمریزاسیون مونومر وینیل کلراید (VCM) بدست می‌آید و تقریبا ۸۵% از ترکیب پروفیلهای UPVC را تشکیل می دهد. تجهیزات پنجره دو سه جداره دارای ساختار و ویژگی های خاصی هستند که نیاز به رعایت مواردی دارند تا کارایی لازم را داشته باشند و تا مدت طولانی حالت ایده ال خود را حفظ کنند. زمانی که پنجره دو سه جداره نصب می شود و در فریم اهنی که از قبل توسط بنا جای گذاری شده است محکم میشود ، نوبت به رگلاژ تمامی قطعات می رسد https://upvc.pro/ تا لنگه پنجره بدون هیچ مشکلی باز و بسته شود و در این زمان پنجره دوجداره اماده استفاده است. یکی از مهمترین مزیت های پنجره دو سه جداره بحث عایق بندی ان است که با چسب های مخصوص این قابلیت به طور کامل ایجاد می شود و نصاب پنجره دوجداره تست های لازم را برای کارکرد صحیح پنجره انجام می دهد.
مقاومت پروفیل پنجره دو سه جداره به اندازه ای بالا می باشد که اگر به درستی نصب و رگلاژ شود هیچ مشکلی برای کارفرما ایجاد نمی کند اما دستگیره و یراق الات ان ممکن است در گذر زمان دچار مشکلاتی شوند برای مثال ممکن است قفل پنجره دوجداره از کار بیوفتد یا اینکه یراق الات به درستی عمل نکنند که هر کدام قابل تعمیر و تعویض می باشند.
نحوه باز و بسته کردن دستگیره نیز در ماندگاری پنجره دوجداره بسیار موثر است به گونه ای که اگر پنجره دوحالته باشد دستگیره در جهت های مختلف عمل می کند و متناسب با خواسته شما لنگه پنجره باز و بسته می شود اما دقت کنید که دستگیره نباید موقع چرخاندن تحت فشار قرار گیرد زیرا بعد از مدتی اسپانیولت از کار می افتد و توپی و زاماک به درستی عمل نمی کند.
در بحث شیشه پنجره دوجداره نیز باید دقت کنید که به هیچ وجه نباید زهوار را خارج کنید زیرا باعث افتادن شیشه شده و خطرات زیادی را به دنبال دارد و نکته ای که لازم به ذکر است ساختار خود شیشه دوجداره می باشد که از گوشه ها بسیار حساس است و در صورت کوچکترین ضربه امکان ترک برداشتن و شکستن و پودر شدن کامل را دارد.

یراق فولکس واگنی

از تجهیزات پنجره دو سه جداره مهم درب و پنجره یو پی یو سی، یراق الات را می توان نام برد که دارای طول عمر زیادی هستند و اگر از جنس مرغوب برای تولید استفاده شده باشند برای سالیان متوالی به درستی کار خواهند کرد، زمانی که یراق الات درب و پنجره دوجداره دچار ایراد می شوند https://upvc.pro/ تمام کارایی درب و پنجره دوجداره دچار مشکل می شود و امکان باز و بسته کردن دستگیره وجود ندارد و اسپانیولت نیز برای قفل کردن لنگه در پروفیل قاب ناتوان می شود، نکته قابل توجه این است که در صورت بروز هر گونه مشکل و خرابی می توان یراق الات را تعویض کرد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
اسپانیولت نوعی یراق می باشد که معمولا در پنجره های دو جداره با چند زبانه کوچک در امتداد طولی پروفیل لنگه درب یا پنجره را به چهارچوب قفل می نماید و با درگیر شدن به زاماک لنگه درب یا پنجره بصورت محکم به چهارچوب می چسبد. اسپانیولت در اندازه های مختلف برای درب یا پنجره دوجداره در سایز های متفاوت در دسترس می باشد و توسط دستگیره معمولی و یا قفل درب عمل می نماید. تجهیزات پنجره دو سه جداره و یراق اسپانیولت در تولید انواع پنجره های دوجداره و آلومینیومی کاربرد دارد.
زاماک نقش اساسی در بحث رگلاژ نیز ایفا می کند و باید زاماک موجود درست تنظیم شود تا رگلاژ درب و پنجره دوجداره بدون مشکل انجام شود. در بحث تعمیر یراق الات نیز باید عنوان کنیم که زاماک موجود قابل تعویض و تعمیر می باشد.
تجهیزات پنجره دو سه جداره
۱:اسپانیولیت: اگر در ساخت این قطعه از یراق الات درب و پنجره دو سه جداره اگر از الیاژ مرغوب و مواد با کیفیت استفاده نشود موجب خرابی زود راس چرخ دهنده و افزایش فشار مستقیم بر روی دستگیره ها و همچنین درامدن فنر اسپانیولت یراق میشود که درب دوجداره را به کلی از کار میندازد. جای پیچ ها در روی اسپانیولیت بسیار مهم است و بهتر است هر ۳۰ سانت یک پیج قرار گیرد. در سمت چرخ دنده بهتر است که پیچ ها به هم نزدیکتر بوده تا در اثر فشار دستگیره، اسپانیولیت از پروفیل جدا نشود و سرجای خود باقی بماند.

تعویض پنجره ویستابست

۲-دستگیره ها: دستگیره پنجره های دو سه جداره ‎ UPVC معمولا از جنس آلومینیوم یا پلاستیک موجود است. بهتر است هنگام تهیه دستگیره پنجره مناسب به بلند بودن اهرم دستگیره توجه بیشتری کنیم تا هنگام باز و بسته شدن درب دوجداره فشاری به ان وارد نشود.در دستگیره های ارزان قیمت چون تولید کنندگان از وزن و ارتفاع آن کم میکنند این دستگیره ها شکننده بوده و زود میشکنند. باید در تولید پیچ دستگیره ازآلیاژ بسیار مرغوب استفاده نمود تا در هنگام استفاده و نصب روی درب و پنجره upvc شکسته نشود. دستگیره پنجره های دو سه جداره دارای استحکام قابل قبولی می باشند و دستگیره ها در انواع مختلف در پنجره های upvc به کار گرفته میشوند از جمله معمولی و یخچالی که هر کدام دارای عملکرد خاصی هستند https://upvc.pro/
۳-لولا: باز شوی درب و پنجره های دو سه جداره تک حالته دارای لولای ۷۵ میلیمتری هستند و دارای وزنی استاندارد در حدود ۸۰ گرم بوده که کاهش وزن آن، باعث شکستن لولا و در نهایت باعث صدمه به پنجره دو سه جداره میشود.
۴-جلو قفلی: این قطعه اگر چه ساده به نظر می آید ولی نقش مهمی در کارکرد درب و پنجره دو سه جداره یو پی وی سی ایفا میکند . وزن استاندارد آن در حدود ۱۳ گرم است که البته ۷ گرمی آن نیز موجود است که به دلیل وزن کمتر زود میشکند..
در این مطلب سعی کردیم مهمترین تجهیزات پنجره دو سه جداره را بررسی کرده و نحوه صحیح به کارگیری ان ها را ذکر کنیم اما نکته پایانی اینکه درب و پنجره های دوجداره و سه جداره upvc دارای مزایای بی نظیری هستند و در صورت ایراد نیز قابل تعمیرات و تعویض می باشند.

X