نکات پنجره دو سه جداره استاندارد

windowdoubleglazed
یکی از مزایا و نکات پنجره دو سه جداره استاندارد بحث شیشه های آن می باشد.شیشه های دو سه جدارهبیشترین کارایی و عایق یندی را در برابر مناطق شلوغ مخصوصا اتوبانها وهمچنین آب و هوای سخت و مختلف را دارا می باشند. این شیشه ها از میزان قابل توجهی از اتلاف انرژی هم در ساختمان ها می کاهند.


پنجره دوجداره دوحالته

یکی از مزایا و نکات پنجره دو سه جداره استاندارد بحث شیشه های آن می باشد.شیشه های دو سه جداره بیشترین کارایی و عایق یندی را در برابر مناطق شلوغ مخصوصا اتوبانها وهمچنین آب و هوای سخت و مختلف را دارا می باشند. این شیشه ها از میزان قابل توجهی از اتلاف انرژی هم در ساختمان ها می کاهند.
از نکات پنجره دو سه جداره استاندارد این است که فریم های درب و پنجره های یو پی وی سی استاندارد باید از جنس موادی عایق و با مقاومت و استحکام بالا،مانند فایبر گلاس یا یو پی وی سی ساخته شده باشند. این درب و پنجره ها باید حداقل دارای دو جداره باشند ولی بعضی از انواع آنها سه یا چهار جداره نیز دارند. لایه پوششی این پنجره ها باید قابلیت منعکس نمودن اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش را داشته، همچنین باید در برابر عوامل جوی مقاوم بوده و طوری درزبندی شده باشد که در زمستان مانع از خروج هوای گرم و نفوذ هوای سرد و در تابستان مانع از خروج هوای خنک شود و نفوذ هوای گرم و اسباب خانه را نیز از آسیب های ناشی از نور آفتاب و رطوبت یا گردو غبار محفوظ دارد.
طراحی ، تولید و نصب پنجره های دو جداره یو پی یو سی با نهایت دقت و ظرافت و نکات پنجره دو سه جداره استاندارد انجام می گیرد تا طول عمر درب و پنجره دوجداره و کارایی آنها در بالاترین حد ممکن باشد. درب و پنجره های سه جداره و دوجداره یو پی وی سی دارای ساختاری خاص هستند که نیاز به رعایت مواردی دارند تا کارایی لازم را داشته باشند و تا مدت طولانی حالت ایده ال و استاندارد خود را حفظ کنند. https://upvc.pro/درب و پنجره های دوجداره upvc از بخش های مختلفی مانند: پروفیل و گالوانیزه، یراق آلات و اسپانیولت ، لولا ها و دستگیره ، شیشه و زهوار تشکیل شده است که هر کدام دارای ویژگی خاصی می باشند و وجود هر یک لازمه عملکرد صحیح درب و پنجره دوجداره upvc می باشد که در صورت خرابی کار درب و پنجره ها را مختل خواهد کرد.

زیباترین پنجره های دوجداره upvc

از نظر میزان مصرف انرژی، پنجره دو یا سه جداره ای که عایق حرارتی آن بیشتر باشد مناسب تر است. به طور کلی میزان  نکات پنجره دو سه جداره استاندارد و عایق حرارتی پنجره به عوامل زیر بستگی دارد:
۱- نوع شیشه مصرفی پنجره دو سه جداره استاندارد
۲- تعداد لایه های شیشه موجود در پنجره یا درب دوجداره (تک، دو و چند جداره )
۳- ضخامت لایه هوایی موجود بین دوجداره شیشه پنجره دو سه جداره استاندارد
۴- مقاومت حررتی یا ضریب هدایتی فریم پنجره دو سه جداره استاندارد
۵- درز بندی در هنگام نصب پنجره دو سه جداره استاندارد
ابعاد و نکات پنجره دو سه جداره استاندارد :
اگر در اطاق خواب ارتفاع کف تا سقف را به طور معمول ۲۸۰ سانتی متر در نظر بگیریم . طبق ضوابط شهرداری برای جلوگیری از سقوط افراد یا اجسام و یا بدلیل قرار دادن مبل یا تخت تا ارتفاع یک متری از کف بهتر است پنجره بازشو وجود نداشته باشد . https://upvc.pro/اگر بدلیل ایجاد گچ بری و یا نصب چوب پرده تا فاصله ۳۰ سانتی متری از سقف نیز از ایجاد پنجره باز شو صرف نظر کنیم ؛
میزان باقی مانده برای ارتفاع پنجره ۱۳۰ سانت منهای ارتفاع اطاق برابر با ۱۵۰سانتی متر می باشد.
نکات پنجره دوجداره استاندارد واندازه گیری تخصصی پنجره
برای پنجره upvc عرض پنجره ها نیز بهتر است به صورتی باشد که عرض هر لنگه از پنجرهبین ۶۰ تا ۷۵ سانتی متر باشد و باید در نظر داشت در یک بعد از نمای ساختمان عرض و ارتفاع فریم ها به صورتی در نظر گرفته شود که ابعاد لنگه ها ی پنجره ها در اطاقهای مختلف که در یک بعد نما قرار می گیرند در آن بعد از نما تقریبا مساوی باشد.
به طور مثال اگر در یک پنجره دولنگه با ابعاد ۱۵۰×۱۵۰ در اطاق خواب قرار می گیرد و درموازات آن در همان بعد از نما یک پنجره سه لنگه برای پذیرایی در نظر داریم ابعادهر لنگه پنجرۀ پذیرایی را نیز باید ۱۵۰×۷۵ درنظر بگیریم که ابعاد کلی پنجره پذیرایی به ارتفاع ۱۵۰ و عرض ۲۲۵ سانتی متر خواهد شد.
نکات پنجره دو سه جداره استاندارد در نصب
اما در پنجره آلومینیومی یا ترمال بریک با توجه به کشویی و بازشو بودن پنجره ( تک حالته یا دو حالته ) , معمولی یا ترمال بریک بودن , نوع مقطع انتخابی و… ابعاد قسمت بازشو (لنگه بازشو) از ۱۲۰*۷۰ تا ۱۲۰ * ۱۳۰ قابل تغییر است که برای مشاهده ی مقاطع مختلف و میزان ابعاد قابل ساخت و سایر موارد می توانید به سایت upvc.pro  مراجعه نمایید. https://upvc.pro/
مزایای پنجره دو سه جداره استاندارد
مهمترین هدف از استفاده اینگونه پنجره ها مقرون به صرف بودن به سبب صرفه جویی در مصرف انواع انرژی و عایق بودن آن نسبت به فضای بیرونی است . به کمک این پنجره ها نزدیک به ۴۰% در مصرف انرژی ( سوخت. برق . آب ) صرفه جویی شده و کاهش چشمگیر هزینه های سبد خانوار را در بر دارد.
۱-عایق حرارتی
۲-عایق رطوبتی
۳-عایق صوتی
۴-غیر قابل اشتغال
۵-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت

شیشه عایق

نکات پنجره دو سه جداره استاندارد :
اگر می خواهید از پنجره های دوجداره یو پی وی سی خود بیشترین بهره را ببرید، رعایت برخی از نکات باعث می شود کارایی و عمر این پنجره ها بالا رود.این نکات به صورت زیر است:
۱-در زمان های مشخص،همه قطعات پنجره دوجداره از قبیل قطعات مکانیکی و متحرک را روغن کاری کنید. روغن کاری باید توسط روغن های رقیق انجام شود.
۲-برای دوام بیشتر لاستیک های درزگیر پنجره های دوجداره باید در زمان های مشخص توسط پارچه ای که حاوی صابون مایع می باشد حداکثر سه ماه یکبار تمیز کنید، زیرا این کار باعث نرمی، انعطاف و تمیزی لاستیک ها می شود.
۳-از مخلوط آب و صابون برای تمیزکردن پنجره های یو پی وی سی استفاده کنید، این عمل بدون باقی گذاشتن اثر گرد و غبار، پنجره ها را کاملا براق می سازد.
۴-جهت تمیز کردن پنجره های دوجداره پارچه ای را که انتخاب می کنید، باید بدون پرز باشد تا به راحتی سطح پنجره ها  تمیز شود.

X