قیمت پنجره سه جداره هافمن عایق صدا

windowdoubleglazed
قیمت پنجره سه جداره هافمن عایق صدا :بعد از پیدایش پنجره دوجداره هافمن ، پنجره سه جداره upvc هافمن  نیز طراحی گردید . ماهیت وجودی این نوع از پنجره‌ها همانطور که از نامش پیداست میزان عبور دهی صدای آن کمتر می‌باشد. البته این نوع از پنجره‌های سه جداره عایق بیشتر مصرف صنعتی داشته (به عنوان مثال در کارخانه های صنعتی) و در مواردی استفاده می‌گردد که محیط دارای آلایندگی صوتی بسیار بالایی می‌باشد. البته در مواردی هم که ما نیاز به استفاده از پروفیل یو پی وی سی با ضخامت بالاتری هستیم نیز استفاده می‌گردد.قیمت پنجره سه جداره هافمن عایق صدا 

پنجره یو پی وی سی سه جداره هافمن دارای پروفیل ضخیم ‌تر و با تعداد کانال‌های داخلی بیشتری بوده و این امر به ما این امکان را می‌دهد که از شیشه سه جداره و یا از شیشه دو جداره با ضخامت بالاتری استفاده کنیم. منظور از ضخامت بالاتر یعنی هرچه پروفیل بیشتر ضخامت بالاتر میرود.

تفاوت های پنجره دوجداره و سه جداره هافمن

۱- قیمت : شیشه پنجره سه جداره نسبت به دوجداره افزایش قیمت تقریبی۸/۱ برابری دارد. به دلیل این که پنجره سه جداره از سه شیشه استفاده شده معمولا قیمت بیشتری دارد.

۲- عایق صوت: سه جداره عایق بهتری نسبت به دوجداره و تک جداره دارد اما پیشنهاد ما استفاده در شرایط خاص و در صورت نیاز به عایق بندی محکم و مقاوم دز امکان پرسر و صدا (مانند کارگاه ها و کارخانه های صنعتی که آلودگی صوتی بالاست) است.

۳- عایق دما: در حالت عادی ضریب عایق بندی پنجره سه جداره ها نسبت به اختلاف دما تقریبا افزایش ۴۰ درصدی نسبت به پنجره دوجداره ها دارد. معمولا در کشورهایی که شهرهای سردسیر دارند( مانند اردبیل ، تبریز ، همدان و دیگر مناطق کشور) این نوع پنجره ها مورد استفاده ی بیشترافراد در این شهرها است. نمودار ضریب انرژی حرارتی در تصویر روبرو قابل مشاهده است.

۴- عایق گردوغبار: در صورت استفاده از پروفیل یو پی وی سی تمامی شیشه های چند جداره اعم از(تک جداره ها ، دو جداره ها و سه جداره ها) کاملا استاندارد جهانی(ایزوله) گرد وغبار هستند. و این نوع پنجره ها توجه بیشتر بانوان را به خود اختصاص داده است.

قیمت پنجره سه جداره هافمن عایق

از دیگر تفاوتها می توان بیان کرد که نوع و ضخامت شیشه های پنجره دو جداره با هم متفاوت می باشد زیرا هر شیشه ای با توجه به جنس و ضخامتش فرکانس بحرانی متفاوتی دارد. فرکانس بحرانی مربوط به عایق داربودن صدای شیشه است. هر چه شیشه فرکانس بحرانی کمتری داشته باشد راحت تر لرزیده و صوت را بیشتر منتقل می کند. شیشه های به کار رفته در پنجره های دوجداره ضخامت های متفاوتی دارند که با توجه به این ضخامت ها حدودا ۱۰ تا ۱۵ دسی بل از انتقال صدا جلوگیری می کنند و با افزایش ضخامت و همچنین ایجاد عدم تقارن دیواره ها می توان ویژگی عایق داربودن صدای شیشه را بهبود بخشید. برای ساخت شیشه های 3 جداره، مواد مذاب را روی بستری از قلع مذاب شناور می کنند و در نهایت شیشه های چند جداره ای با  عایق صدا و حرارت با کیفیت بالا  و بهتری تولید می کنند.


X