قیمت پنجره پنج جداره بهترین upvc

windowdoubleglazed
قیمت پنجره پنج جداره بهترین upvc: پنجره پنج جداره upvc بیشتر در محیط های دارای آلودگی صوتی زیاد همانند کارگاه ها و کارخانه های صنعتی استفاده میشود. همچنین پنجره پنج جداره در زمان هایی که ما نیاز به پروفیل یو پی وی سی با ضخامت بالاتر داریم و شیشه با جداره های بیشتر نیز کاربرد دارد. پروفیل پنجره پنج جداره ضخیم تر و تعداد کانال های داخلی آن نسبت به پنجره دوجداره بیشتر میباشد. و همین امر موجب میشود تا از شیشه های پنج جداره یا دوجداره ضخیم تری بهره ببریم.

قیمت پنجره پنج جداره بهترین upvc

همان طور که می دانید اصلی ترین کارایی پنجره های یوپی وی سی و الومینیوم بحث عایق صدا و حرارت ان است و این امر باعث افزایش اسایش و کاهش هزینه خانوارها میشود اما چرا در مواردی از شیشه پنج جداره استفاده میشود؟ 

در پاسخ به این سوال باید مثالی برایتان عرض کنیم : فرض کنید که منزل شما در کنار اتوبان یا خیابان شلوغ واقع شده است با وجود چنین شلوغی سرسام اور ایا پنجره با شیشه دوجداره کارایی لازم را خواهد داشت ایا می توان اسایش شما را تضمین کرد. 

برای همین منظور در سال های گذشته پنجره هایی با شیشه پنج جداره مهندسی و تولید شده است و به طور کلی یک لایه دیگر به شیشه دوجداره اضافه شد و این امر کارایی پنجره ها را در بحث عایق بندی دوچندان کرد. 

پنجره با شیشه پنج جداره 

البته در همه مناطق لزوم استفاده از شیشه پنج جداره وجود ندارد زیرا پنجره ها با شیشه دوجداره به اندازه کافی قابلیت و مزایا را دارند و در مناطقی مانند کنار اتوبان یا خیابان های شلوغ یا مناطق کوهستانی که نیاز است عایق حرارتی بیشتر باشد استفاده می شود. 

سوال دیگری که در این باب مطرح میشود این است که ایا می توان پنجره با شیشه دوجداره را با شیشه پنج جداره تعویض کرد؟ 

متاسفانه چنین امکانی در حالت مساعد وجود ندارد زیرا پروفیلی که برای شیشه پنج جداره تولید می شود دارای استحکام بیشتر و محلی که شیشه ها قرار می گیرند دارای ابعاد بزرگتری نسبت به پنجره  دوجداره است، اما شما می توانید به وسیله پروفیل های بازسازی عملیات تعویض پنجره را انجام دهید.


قیمت پنجره پنج جداره

آلودگی صوتی کمتر در پنجره پنج جداره یو پی وی سی

موضوعی که برای خیلی از افراد حایز اهمیت میباشد اینست که آیا پنجره پنج جداره قادر خواهد بود تا دو برابر پنجره های دوجداره از آلودگی صوتی جلوگیری کند؟ در جواب این افراد باید گفت که تاثیر پنجره پنج جداره در برابر آلودگی صوتی در برخی مواقع چند برابر پنجره های دوجداره میباشد. محل مورد نظر باید قبل از نصب پنجره پنج جداره توسط کارشناسان ارزیابی دقیق شود تا این پنجره بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد. پروفیل پنجره پنج جداره بسته به توان فنی کارخانه تولید کننده کیفیت های مختلفی دارد. اما در کل بهتر است از پنجره های پنج جداره ای که پروفیل آنها دارای پنج کانال یا بیشتر میباشد استفاده شود.


X