پنجره شیک upvc باز بزرگ شیشه رنگی

windowdoubleglazed
پنجره شیک upvc باز بزرگ شیشه رنگی : پنجره ها با شیشه های رنگی  که به طراحان و معماران امکان ایجاد نمایی زیبا از ساختمان و همچنین تطبیق فضای پنجره upvc با نمای ساختمان(هنگام نوسازی و یا تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب) را می دهد، شیشه دوجداره رفلکس و رنگی می باشد. برای تولید این نوع شیشه دوجداره از آلیاژ و فلزاتی استفاده می شود که خصوصیات شیشه(رنگ و بازتاب نور شیشه دو جداره) را مورد تغییر قرار می دهند. شیشه دوجداره رفلکس معمولا از دوجداره شدن شیشه شفاف (ساده) و شیشه رفلکس تشکیل شده است و جداره رفلکس وظیفه بازتاب نوردر جهت منبع نور را دارد. شیشه دوجداره رفلکس را همانند شیشه دو جداره ساده می توان در ضخامت های 4 میلیمتر و 6 میلیمتر استفاده کرد.

پنجره شیک upvc باز بزرگ شیشه رنگی

با توجه به پیشرفت علم معماری و وجود علایق و سلایق مختلف، تنوع رنگ در کلیه مصالح ساختمانی یکی از موارد مورد نظر مهندسین معماری، طراحان دکوراسیون و مالکین واحد های مسکونی می باشد از این رو رنگ شیشه های درب وپنجره دوجداره به عنوان عنصری مهم در نمای ساختمان و در نمای داخل واحد مسکونی بسیار حائز اهمیت است وباتوجه به اینکه حجم عظیم در و پنجره های امروزی پنجره دوجداره است ،درخواست برای تنوع رنگ در این نوع پنجره ها وجود دارد.

پنجره شیک upvc شیشه رنگی

از جمله ویژگی های شیشه دوجداره رنگی و رفلکس، عدم دید داخل منزل در روز، کمک به زیبایی نمای ساختمان، بازتاب و انعکاس نور مستقیم خورشید و جلوگیری از ورود گرمای تابستان به داخل منازل را می توان نام برد. شیشه دوجداره رفلکس رنگی در کنار مزیت های بیان شده، معایبی مانند کاهش نور و روشنایی منازل  و تغییر رنگ دید ناظر از داخل ساختمان را دارا می باشد. همچنین این نوع شیشه دوجداره بخش زیادی از نور مرئی، پرتو IR و UV را بازتاب می کند. 

شیشه دوجداره رفلکس بدلیل خواص بازتاب نور، در شب عملکردی برعکس دارد و دلیل آن روشنایی بیشتر فضای داخل منزل نسبت به فضای خارج منزل می باشد. در تصویر زیر عملکرد شیشه دوجداره رفلکس نسبت به منبع نور و نور خورشید را می توانید مشاهده کنید که عملکرد معکوس رفلکس در شب را توجیه می کند. 

عملکرد شیشه رفلکس در برابر نور 

شیشه دوجداره رفلکس در رنگ های مختلف جهت هماهنگی و مطابقت با نمای ساختمان تولیدمی پردد. در حال حاضر شیشه دوجداره رفلکس طلایی، رفلکس سبز، رفلکس آبی، رفلکس برنز و رفلکس نقره ای در بازار موجود می باشد که شیشه رفلکس نقره ای یا سوپر سیلور بیشترین انتقال نور خورشید و شیشه رفلکس برنز و سبز کمترین انتقال نور خورشید را نسبت به دیگر شیشه های رفلکس دارد.

 

انواع شیشه دوجداره رفلکس 

در تصاویر زیر میزان عبور نور مرئی خورشید و همچنین گرمای حاصله از نور خورشید را در دو نوع شیشه دوجداره ساده که خاصیت بازتاب کمی دارد و شیشه دوجداره رفلکس مشاهده می کنید. این اعداد تنها میزان عبور گرما و نور خورشید رابیان می کنند و نه میزان عایق بندی شیشه دوجداره در برابر اختلاف دما را.


X