قیمت پنجره 3جداره عایق صدا ضد بو

windowdoubleglazed
قیمت پنجره 3جداره عایق صدا ضد بو : پنجره 3جداره چیست ؟ یکی از عواملی که در ساخت ساختمان ها در مناطق سرد و کوهستانی مانند  استان های غربی و شمال غرب کشور، که دارای آب و هوای سرد هستند باید به آن توجه شود، استفاده از پنجره های سه جداره  با ضریب SHGC و VT بالا می باشد. این عامل ها، به ترتیب بیان گر میزان جذب انرژی خورشید و انتقال نور خورشید از طریق پنجره های سه جداره استفاده شده است. با توجه به این موارد، می توان از انرژی نور خورشید برای گرمایش ساختمان در طول زمستان استفاده کرده و هزینه های حامل های انرژی را با استفاده از درب و پنجره سه جداره مناسب کاهش دادقیمت پنجره 3جداره عایق صدا ضد بو 

همچنین در طول تابستان که به میزان  کمتری از انرژی خورشید نیاز است، استفاده از سایبان های با اندازه مناسب می تواند سایه مناسبی را در گرم ترین ساعات روز برای واحد فراهم کند نکته ی بسیار مهمی که بایستی در مورد قیمت پنجره UPVC  سه جداره به آن توجه نمود، نوع پروفیل (وین تک، ویستابست، فیرات و یا غیره) و هم چنین یراق آلات مصرفی و نوع شیشه (دوجداره یا سه جداره) است. علت اختلاف بسیار زیاد در قیمت پنجره UPVC، بیشتر بحث پروفیل و یراق مصرفی است. به عنوان مثال دو پنجره یو پی وی سی ممکن است مساحت یکسانی به متر مربع داشته باشند، اما در عین حال یکی ساده و بدون بازشو باشد و دیگری بازشوی دوحالته داشته باشند. ( یعنی هم به صورت افقی باز شود و هم به صورت عمودی)

طبیعی است که هرچه تعداد بازشو و حالات باز شدن بیشتر باشد، مصرف پروفیل و یراق آلات مصرفی به تبع آن بیشتر بوده و در نتیجه هزینه بالاتر خواهد رفت

در هنگام تعویض پنجره قدیمی با پنجره سه جداره، آیا می توان برای افزایش عایق بندی صوتی پنجره UPVC از شیشه سه جداره بجای شیشه 2 جداره استفاده کرد؟ شیشه سه جداره از سه دیواره شیشه ای با 2 اسپیسر تشکیل شده است که در جریان تولید، گاز آرگون نیز به وجود می آید. در هنگام تعویض پنجره قدیمی (بدون در نظر گرفتن برند و نوع پروفیل وین تک، ویستابست و ...)هیچگونه محدودیتی برای استفاده از شیشه سه جداره یا شیشه دوجداره وجود ندارد و شما می توانید از شیشه سه جداره برای درب و پنجره UPVC خود استفاده کنید. برای انتخاب مناسب بین شیشه سه جداره و شیشه دوجداره در زمان تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره، می توانید از مطالب زیر استفاده کنید.

پنجره 3 جداره عایق صدا ضد بو

برای محاسبه مقدارعایق حرارتی از ضریب ارزش U استفاده می کنند که بیانگر مقدار گرمای عبوری از یک جسم است، و هرچقدر این عدد کمتر باشد، عایق بودن آن جسم نسبت به حرارت بیشتر است. در یک شیشه تک جداره میزان ارزش U  برابر 5 و این عدد برای شیشه دوجداره برابر با 1.6 می باشد که این مقدارکارآمدی و عایق بودن بیشتر شیشه دوجداره را نسبت به تک جداره نشان می دهد. برای مقایسه بیشتر از ارزش U دیوار استفاده می کنیم که برابر با 0.3 می باشد و اختلاف آن با شیشه تک جداره برابر با 4.7 و با شیشه دوجداره 1.3 است. با اضافه کردن جداره سوم به شیشه دوجداره میزان ارزش U به عدد 0.8 می رسد که کارایی دو برابر(عایق بودن نسبت به حرارت) این محصول را نشان می دهد و می توان آنرا در تعویض پنجره قدیمی در نظر گرفت.

پنجره 3 جداره عایق صوتی

صوت حاصل به ارتعاش درآمدن اجسام می باشد، حرکت آن بصورت موجی و انتفال دهنده آن هرچیزی(به جز خلاء) می تواند باشد. بنا به این اصل صوت با ارتعاش ذرات مجاور خود به ذرات مجاور آنها انتقال پیدا می کند و زمانی میزان عایق بودن در برابر صوت افزایش پیدا میکند که تعداد این ذرات کم باشد. بطور مثال جامدات که دارای ذرات متراکم تری هستند عایق خوبی در برابر صوت نمی باشند(ریل راه آهن انتقال دهنده صدای حرکت قطار می باشد) و درمقابل گازها با پراکندگی ذرات خود عایق خوبی در برابر آلودگی های صوت هستند. حال با در نظر گرفتن این مثال، وقتی در فضای موجود بین شیشه های یک پنجره دوجداره گاز آرگون تزریق می شود، موجب افزایش عملکرد شیشه دوجداره و سه جداره می شود. در کنار این مبحث، بدلیل آنکه هر شیشه با ضخامت متفاوت می تواند ازعبور فرکانس های صوتی بیشتری جلوگیری کند، با قرار دادن شیشه هایی با ضخامت های مختلف می توان عایق بودن این محصول را افزایش داد. با توجه به موارد بالا، میزان عایق صوتی شیشه سه جداره نسبت به دوجداره بالاتر می رود که تا حدودی محسوس می باشد.

تفاوت شیشه های دو جداره و سه جداره

شیشه های سه جداره ضخامت بیشتری نسبت به پنجره دوجداره دارند. قیمت این پنجره های سه جداره نسبت به پنجره های دو جداره بیشتر است اما اتلاف انرژی از این پروفیل ها نیز کم تر است و از این رو در هزینه های کلی ساختمان صرفه جویی می شود.

کیفیت و قیمت پنجره های سه جداره بستگی به کارخانه تولید کننده دارد. بهترین پنجره سه جداره ، علاوه بر اینکه کمترین اتلاف انرژی و بیشترین انتقال نور از طریق آن ها اتفاق می افتد، دارای قیمتی مناسب باشد

X