پنجره سنتی ایرانی upvc طرحدار شیشه ای

windowdoubleglazed

پنجره سنتی ایرانی upvc طرحدار شیشه ای: وجود پنجره های سنتی با شیشه های رنگی در معماری ایرانی اسلامی چلوه خاصی به بناهای تاریخی و باستانی می دهد. این پنجره های سنتی ایرانی همانطور که می دانید از چوب و شیشه های رنگی تولید می شدند و زیبایی بسیار خاصی بخصوص در هنگام تابش نور خورشید به داخل خانه در طی روز آفریده می شد و نقش های رنگی و گره چینی های سنتی این پنجره جلوه ای از رقص نور با ساز چوب و شیشه را به نمایش در می آورد.

پنجره سنتی ایرانی upvc طرحدار شیشه ای :

این پنجره سنتی ایرانی زیبایی خاصی را به بناهای تاریخی باستانی داده بود، امروزه نیز استفاده از طرح های پنجره سنتی در معماری ساختمان های نوساز بسیار دیده می شود و با توجه به استفبال مردم از این سبک پنجره های ایرانی، این پنجره را در فضاهای مسکونی ، رستوران های سنتی، قهوه خانه ها، مساجد ، حسینیه ها، مرمت آثار باستانی و فضاهای سنتی مربوط به دوران های گذشته به وفور دیده می شود.

اما با توجه به اینکه این پنجره های سنتی ایرانی به بصورت تک جداره تولید می شدند و از نظر saving انرژی عملکرد مثتبی جهت استفاده در زمان حال از خود نشان نمی دهند، از اینرو شرکت فاراد پنجره – اقدام به تولید پنجره های دوجداره سنتی استاندارد و کاملا عایق به سبک معماری سنتی ایرانی کرده است.

در تولید این سبک از پنجره ها می توان از پروفیل های upvc  و آلومینیوم طرح چوب  یراق آلات  دوجداره استفاده کرد که ظاهری به شکل چوب دارند که در برابر گرما و سرما نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و همچنین گره چینی های چوبی و شیشه های رنگی نیز بصورت یک دکور در داخل شیشه دوجداره و در فضای خالی آن قرار می گیرند که کاملا عایق صوت ، سرما و گرما خواهند بود و مقاوم در برابر تابش نور خورشید و باد و باران نیز می باشد. دکور سنتی بصورت خاصی تولید می گردد که در برابر تمامی موارد ذکر شده مقاوم خواهد بود

مزایا پنجره سنتی طرح دار

1- حفظ معماری ایزانی اسلامی

2- کاملا عایق در برابر اتلاف انزژی و آلودگی های صوتی

3- طول عمر بالا

4- زیبایی

5- شیشه های رنگی با رنگ های مختلف و گره کاری های اشکال هندسی

6- هزینه تولید و کیفیت مناسب تر نسبت به پنجره چوبی طرح ارسی

محصولات سنتی با گره چینی به هنر ایجاد شده با قطعات برش خورده چوب و طلق های رنگی در اشکال هندسی گفته می شود

شیشه ی رنگی طرح دار یک اثر هنری جذاب است. این شیشه ها به صورتی جادویی نور را از خود عبور می دهند. علاوه بر این شیشه های رنگی کاربری های بی شماری در خانه دارند. پنجره های ارسی دوست داشتنی ایرانی از گذشته نقش مهمی را در زیبایی معماری ایرانی داشته اند.

اجزای تشکیل دهنده شیشه های رنگی

اجزای که این طرح زیبا را رقم می زنند تشکیل شده از ترکیبات آهن ، منگنز ، طلا ، کبالت ، نقره و اورانیوم بوده که امروزه از کاربرد های زیادی پیدا کرده اند . اگر به یک نمونه از ترکیب رنگی اشاره کنیم می توان با اضافه کردن مقداری ناخالصی آهن به شیشه ایجاد رنگ سبزی را به دست آورد . و برای بدست آوردن رنگ های دیگر اگر مقداری از ناخالصی هایذ یونی به دیگر فلزات اضافه کنیم می توان سایر رنگ ها را بدست آورد. یا اضافه کردن اکسید آهن یا اکسید کروم در شیشه نگی به دست می آید یک سبز پر رنگ بوده و در مجموع با ترکیب کردن انواع این ترکیبات می توان تنوع های ررنگی زیادی را به وجود آورد

انواع تولید شیشه های رنگی

این نوع شیشه ها را می توان به چندین طریق تولید کرد :

اینکه فلز واسط یا اکسید فلز قلیایی را به داخل شیشه وارد کرد و با این عمل یون های موجود در فلز که دارای طول موج های مختلفی بوده نور را جذب و با توجه به جنس فلز .موجب تولید شیشه رنگی می شوند.

روش دیگر که برای رنگ کردن وارد کردن ذرات کلوییدی به داخل شیشه بوده و با معلق بودن این ذرات که از تیمار حرارتی حاصل می شوند به وجود می آیند که به فرآیند به دست آمده striking colours گفته می شود . که به این صورت عمل می کنند که نور وارد شده به داخل شیشه را با فرکانس های مشخصی پخش می کنند.

روش سوم که با اضافه کردن ذراتی که از قبل رنگ شده اند. این دسته مانند شیشه های دودی بوده


X