فروش پنجره دوجداره قم استاندار upvc

windowdoubleglazed

فروش پنجره دوجداره قم استاندار upvc:موسسه استاندارد و تحقیقات ایران تنها نهادی در کشور است که استانداردهای ملی ایران راتعیین میکند و بر همین اساس این موسسه استانداردی برای ارزیابی کیفیت پروفیل های بامقاومت ضربه ای بالا(- )که در ساخت در و پنجره دو جداره upvc به کار میرود در اختیار دارد که به عنوان مبحث ۶۸۴۰ شناخته میشود.به طور کلی هدف ازایجاد این استاندارد یکسان سازی و تعیین ویژگیهای پروفیل های با مقاومت ضربه ای بالا که درجهت تولید پنجره دو جداره upvc از آنها استفاده میشود.


فروش پنجره دوجداره قم استاندار upvc:

عرض و ارتفاع استاندارد پنجره دوجداره:

با طراحی استاندارد ابعاد پنجره می توان به ۳ هدف دست یافت:

۱. بهره بردن از حداکثر بازشو جهت پنجره دوجداره.

۲. بازشو استاندارد پنجره دوجداره وعملکرد بهتر از نظر فنی.

۳. زیبایی و تقارن در پنجره دوجداره.

الف) عرض و ارتفاع بازشو جهت پنجره دوجداره لولایی:

بهترین عرض بازشو جهت پنجره دوجداره لولایی بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ میلی متر می باشد.از نظر ارتفاع رنج ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ میلی متر مناسب می باشد. جهت ارتفاع های بالاتر از ۱۸۰۰ میلی متر حتما باید از پروفیل درب به جای پروفیل پنجره و همچنین از یراق تا تحمل وزن۱۳۰ کیلوگرم استفاده شود

ب) عرض و ارتفاع استاندارد جهت درب در پنجره دوجداره:

مناسب ترین عرض استاندارد جهت درب بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متر می باشد. ارتفاع استاندارد درب بین ۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰ میلی متر باشد. جهت درب حتماً باید از پروفیل درب upvc و یراق درب استاندارد استفاده شود.

ج) عرض و ارتفاع استاندارد پنجره دوجداره کشویی:

در پنجره دوجداره کشویی هر چقدر عرض بازشو نسبت به ارتفاع آن بیشتر باشد، پنجره دوجداره کشویی از عملکرد بهتری برخوردار خواهد بود. مناسب ترین عرض جهت بازشو پنجره دوجداره کشویی در رنج ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی متر می باشد.

بسته به ارتفاع پنجره دوجداره کشویی و ارتفاع فریم باید عرض آن را انتخاب کرد.

مناسب ترین ارتفاع جهت پنجره دوجداره کشویی را باید در رنج ۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰ میلی متر انتخاب کرد.

جهت عرض های کم حتماً باید ارتفاع کم باشد در غیر اینصورت پنجره دوجداره کشویی هرگز عملکرد استانداردی نخواهد داشت. در کل بهترین حالت جهت عرض و ارتفاع استاندارد پنجره دوجداره کشویی حالتی است که در ان عرض بازشو نسبت به ارتفاع آن بیشتر باشد.

جهت بازشو با عرض های بالای ۱۰۰۰ میلی متر حتماً باید از ۳ غلطک سرامیکی استفاده شود. بهترین یراق و پروفیل جهت پنجره دوجداره کشویی، یراق ROTO آلمان و پروفیل ویستابست می باشد.

تولید و قیمت پنجره دوجداره استاندارد کشویی از نظر فنی باید در سطح بالایی صورت پذیرد ازینرو در انتخاب تولیدکننده پنجره دوجداره کشویی وسواس فراوان داشته باشید.

د) عرض و ارتفاع استاندارد جهت پنجره دوجداره فولکس واگنی:

مناسب ترین عرض جهت بازشو پنجره دوجداره فولکس واگنی را باید در رنج ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی متر انتخاب نمایید.نسبت به ارتفاع پنجره باید عرض بازشو مناسب انتخاب گردد.یعنی اگر عرض فریم ۳ متر باشد حداکثر بازشو جهت پنجره فولکس واگنی ۱۵۰۰ میلی متر می باشد.

مناسب ترین ارتفاع جهت پنجره دوجداره فولکس واگنی را می توان در رنج بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ میلی متر انتخاب کرد.

پنجره دوجداره فولکس واگنی اغلب در مواردی استفاده می گردد که عرض و ارتفاع فریم آهنی زیاد می باشد و جهت حفظ منظره و یا دید از حداقل تقسیم بندی پروفیل UPVC می خواهند استفاده شود، در این مواقع بهترین پیشنهاد پنجره دوجداره فولکس واگنی می باشد که تا ارتفاع ۲۴۰۰ میلی متر را ساپورت می کند و همچنین در عرض می توان هر لنگه را ۱۵۰۰ میلی متر انتخاب کرد درکل یک پنجره با ابعاد ۳*۲.۴ متر را می توان بدست آورد.

در استاندارد ۶۸۴۰ واژه هاو اصطلاحاتی آمده که کاربرد زیادی دارد که عبارت اند از:


۱-پروفیل:که عبارت است از طول ماده اکسترودی با برش عرضی معین و مشخص
۲-پروفیل اصلی:که در درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی پروفیلی است که وظیفه تحمل مقدار بار یا وزن را تحمل می کند.
۳-پروفیل ثانویه:که در درب و پنجره دو جداره upvc پروفیلی است که وظیفه تحمل وزن یا بار را بر عهده ندارد.
۴-سطح قابل دید:وقتی که در یا پنجره upvc بسته است سطح قسمتی که قابل دیدن است را سطح قابل دید گویند.
۵-مواد قالب ریری شده :که در تهیه پروفیلها این مواد باید دارای مشخصات موجود دراستاندارد - باشد.

در ضمن باید توجه داشت که مصرف مواد قالب ریزی نا مشخص ممنوع می باشد.

در آزمون استاندارد پروفیل عواملی که مورد توجه قرار میگیرد عبارت است از:
وزن پروفیل - ابعاد پروفیل - ظاهر پروفیل - شرایط آب و هوایی - مقاومت ضربه ای پروفیل(- ) - آزمون حرارتی پروفیل - مواد اولیه

.


X