پنجره ارسی اصفهان مخصوص پنجره upvc

windowdoubleglazed
پنجره ارسی اصفهان مخصوص پنجره upvc : سادگی در بالا و پایین رفتن پنجره های های ارسی دوجداره و اینکه نسبت به پنجره های دیگر کمتر تاب بر می دارد و وقتی ارسی بین دو جداره قرار می گیرد کاملا جذب شده و مانع از ورود گرما و سرما می شود،از موارد محبوبیت  دوباره پنجره های ارسی به خصوص در اصفهان می باشد .رنگهای به کار رفته در شیشه های دوجداره ارسی علاوه بر زیبائی خیره کننده و تلالو خاصی که در فضای اتاق ایجاد می کنند به وسیله شکستن خط تابش نور خورشید نقش بسزائی در کاهش دما دارند و  رنگ قرمزش برانگیزاننده و سبزش نشاط آور و آبی اش آرامش دهنده و زردش باعث دفع حشرات و پشه ها است.


پنجره ارسی اصفهان مخصوص پنجره upvc


در اتاق های تابستان نشین ارسی ها که بالای پنجره اتاق ها نصب می شد نقش بادخور را ایفا می کرد. در ساخت این پنجره های چوبی از میخ استفاده نمی شود و اگر هم استفاده شده میخ ها چوبی بوده است. برای محکم کردن ارسی ها که تکه هایی چوب آن را تشکیل داده اند چفت و بست یا همان زبانه نر و مادگی استفاده می شد و با اینکه هیچ وسیله وصل کننده دیگری مانند چسب هم به قطعات ارسی ها زده نمی شد اما بسیار محکم ساخته شده اند. 

گره چینی: 

در اصطلاح هنری گره چینی عبارت است از مجموعه ای از ‏شکلهای هندسی که با نظم و ترتیب هماهنگ وقرینه در ‏کنار هم چیده شده اند. ودر تعریف دیگر گره چینی ‏عبارت است از یک ترکیب هماهنگ از شکلهای هندسی به هم ‏پیچیده وموزون که با استفاده از خطهای راست شکل ‏گرفته است، یاگره اسلوب بسیار منظم از نقوش هندسی، ‏با مجموعه ای خاص از عناصر قابل تعریف ریاضی است. ‏اصل موضوع نوع خاص هندسه است که در گره به کار می ‏رود.‏ کاربرد هنر گره نامحدود و متنوع است و اساتید از این ‏هنر در زیبا سازی بنائی ودرودگری بهره بسیار گرفته و ‏از این نظر به اوج کمال رسیده اند نقشهایی که در ‏هنرهای سنتی به کار می روند گره تزئینی و نقشهایی که ‏در معماری کاربرد داردبه گره بنایی و نقشهایی که ‏روی چوب زده می شود به گره درودگری معروف است که از ‏گره درودگری در زینت بخشی دروپنجره های چوبی استفاده ‏می شود.‏ گره چینی آلت و لقط (توپر): نوعی گره چینی است که در آن ‏بین آلتها قطعات چوبی موسوم به لقط نصب می شود و ‏کاربرد بیشتر آن در درهای چوبی است.

 

پنجره ارسی اصفهان مخصوص

دروپنجره های ارسی با شیشه های دو جداره رنگی در عین حال که ‏حفاظ مناسبی برای آفتاب گرم تاباندر شهرهای گرم ایران به حساب ‏می آید نور را نیز در رنگهای متعدد و متنوع منعکس ‏می کند و خود این تنوع جلوه ای خاص به تزئینات ساختمان ‏می دهد و محیطی جادویی و جذابی را برای کار و استراحت ‏ به وجود می اورد همچنین این قابلیت را دارد اشعه آفتاب را به خوبی کنترل کند. وهمچنین مانع دید ناشناسان از محیط محارم می شد.‏ و نیز شیشه های رنگی پنجره های upvc ارسی با ایجاد ‏نورهای رنگارنگ باعث دورشدن حشرات مزاحم از ‏اتاقها بود.‏ ‏-‏ بیشتر رنگهای استفاده شده در شیشه های ارسی ‏رنگهای لاجوردی،قرمز،سبزوزردهستند که هرکدام به ‏تنهایی یک تاثیر روانشناختی مجزایی دارند.‏ 


X