پنجره ارسی گره چینی مخصوص درب و پنجره دوجداره

windowdoubleglazed
پنجره ارسی گره چینی مخصوص درب و پنجره دوجداره: ارسی در اصل به پنجره مشبکی گفته میشود که به جای گشتن روی پاشنه گرد ، بالا می رود و در محفظه ای که در نظر گرفته شده است جای می گیرد. ارسی معمولاً در اشکوب کوشکها و پیشانی و رواق ساختمانهای سردسیری دیده می شود. نقش شبکه ای ارسی معمولاً مانند پنجره  و روزنهای چوبی است.قدیمی ترین آثار ارسی سازی در ایران مربوط است به دوره صفویه که در نقاط مختلف کشور و در بناهای مربوط به این عصر مشاهدهع میشود. ارسی سازی پس از تلفیق با هنر قواره بری که در عصر قاجار اتفاق می افتد اوج و عظمتی دو چندان می یابد. متاسفانه این گونه هنرها با ورود آهن رو به نابودی گذاشته وگستردگی پیشین خود را از دست داده اند.


پنجره ارسی گره چینی مخصوص درب و پنجره دوجداره

یکی از محصولاتشرکت تولیدی پنجره ماندگار تولید پنجره دوجداره به سبک معماری سنتی ایرانی و یا به اصطلاح پنجره ارسی می باشد. استفاده از گره چینی های طرح چوب بهمراه شیشه های رنگی و پروفیل upvc طرح چوب بهمراه یراق آلات roto آلمان می باشد. این سیستم پنجره دوجداره بصورت کاملا عایق صوت و انرژی تولید می گردد و علاوه بر طرح سنتی و ارسی ایرانی این پنجره تمام انتظارات را از یک پنجره دوجداره کاملا عایق برآورده می سازد.

پنجره ارسی گره چینی مخصوص درب و پنجره

تفاوت زندگی سنتی و صنعتی بسیار قابل توجه است. وطرفداران و مخالفان خاص خود را در دنیا دارد. اما به هر جهت آنچه که روبروی ما است صنعتی شدن روزبروز کل جهان را در برگرفته و محاصره می نماید. در حالی که جهان روبه جلوست نمی توان مقاومت نمود و یا در جا ایستاد این موج بهرحال همه جا را در بر خواهد گرفت و گذر خواهد نمود. در این گذر چه خوب است که بتوان از مزایای سنت و صنعت توأمان بهره گرفت. می توان بر پایه وامکانات قبل از صنعت استفاده نمود. مثلا هزینه ساخت و ساز بسیار بالاست ولی می توان با تغییراتی و صرف هزینه کمتر از امکانات صنعتی روز استفاده نمود. با استفاده از شیشه های دوجداره عایق بندی صوتی و حرارتی برای ساختمان های مان را تامین نماییم. شیشه دو جداره سنتی با صنعتی تفاوت های زیادی داشته، مشکلات آن توسط صنعت برطرف شده است.ساخت شیشه دو جداره سنتی رنگی
سالهاست که جهت درب و پنجره ها از شیشه های مختلف استفاده می شود. در معماری ایرانی و سنتی استفاده از رنگ جایگاه ویژه و خاصی را دارا می باشد. رنگ ها در این معماری جایگاه ویژه ای داشته که اثرات روانشناختی و انرژی بخشی و یا ایجاد فضای روحانی را امکان پذیر کرده است. حتی رنگ در این معماری جنبه حفاظت و بهداشتی را نیز بر عهده دارد. شیشه های رنگی به کار رفته در پنجره دو جداره یو پی وی سی این نوع معماری باعث شده تا حشرات از اطراف آن دور شده و محیط ایمنی را بوجود بیاورند. در ساخت شیشه دو جداره رنگی پنجره ارسی ضمن رعایت زیبایی و حفظ فضای خاص از امکانات عایق صوتی و حرارتی این نوع شیشه، استفاده می شود. شیشه دو جداره دارای خاصیت های مختلفی می باشند. شیشه های رنگی سنتی نیز امتیازاتی همچون زیبایی، ترکیب نور و رنگ، دور کردن حشرات، ایجاد فضای امن دارند.


X