نحوه تعویض پنجره آلومینیومی با پنجره upvc خراسان

windowdoubleglazed
نحوه تعویض پنجره آلومینیومی با پنجره upvc خراسان: تعویض پنجره های فرسوده وآلومینیومی از سریع ترین و آسان ترین راه های زیباسازی و بازسازی خانه و ساختمان ها است.مزایایی که تعویض پنجره آلومینیومی با پنجره یو پی وی سی ایجاد می کند در برابر هزینه های نگه داشتن آن بسیار ارزشمندست. یکی از مزایای اصلی درب و پنجره دوجداره upvc ، امکان تعویض آن با درب و پنجره  آلومینیومی، تک جداره یا دو جداره آهنی و یا آلومینیومی است. آلودگی، گرد وغبار، شرایط آب و هوایی متغیر و بدون ثبات و آلودگی صوتی از جمله مواردی هستند که آسایش را از محل زندگی ما مختل می کند.امروزه بخاطر تصور اشتباهی که عوام از تعویض درب و پنجره ها با توجه به عواملی چون تخریب دیوارهای منازل، بنایی طولانی مدت، گچ بری،رنگ امیزی و هزینه های سرسام آور آن دارند , به یکی از دغدغه ها و کابوس های خانواده ها تبدیل شده و به همین دلیل آنها را قانع میکند از همان درب و پنجره های  آلومینیومی با کمترین کیفیت و کارایی مطلوب استفاده کنند که مضرات بی شماری دارد و مهمترین آن افزایش هدر رفت انرژی و در پیرو آن افزایش هزینه اقتصادی می باشد.

نحوه تعویض پنجره قدیمی با upvc

نحوه تعویض پنجره آلومینیومی با پنجره upvc خراسان

. اما راه حل این موضوع در دستان ماست و آن هم تعویض بدون حتی کوچکترین تخریب و بنایی و در کوتاهترین زمان می باشد. تعویض و نصب درب و پنجره دوجداره برای یک واحد ساختمانی نرمال با ۶ تا ۸ عدد پنجره (شامل پنجره هایی با ابعاد نرمال، درب بالکن، پنجره سرویس ) بطور تقریبی ۸ ساعت در یک روز زمان می برد. هنگام تعویض پنجره ها , مراحل تعویض به صورت موازی صورت می گردد. انجام این مراحل موجب می شود که خللی در شرایط سکونت در واحد ساختمانی ایجاد نگردد. بطور مثال در فصل سرما بدلیل ورود سرمای بیرون به داخل خانه، مرحله نصب هر پنجره سریعا بعد از برش پنجره انجام می گردد. 

به طور کلی استفاده از پروفیل های بازسازی در پنجره های آهنی و آلومینیومی نیاز به تخریب نداشته و به راحتی روی فرم پنجره آهنی و یا الومینیومی سوار شده و نمای پنجره را تحت پوشش قرار می دهد و هم چنین درب و پنجره  یو پی وی سی به راحتی عایق شده و در زمان کوتاه و سهولت عملیات نصب انجام می شود. در بیشتر موارد در تعویض پنجره  آلومینیومی از پروفیل با لبه ال شکل استفاده میشود که خود علاوه بر عایق بودن بیشتر ، فریم پنجره قبلی ( آلومینیومی) را نیز تحت پوشش قرار میدهد و باعث زیبایی و عدم دیده شدن پنجره های قبلی میشود. 

نحوه تعویض درب و پنجره های  آلومینیومی بدون تخریب

در اکثر پروژه های تعویض پنجره های آلومینیومی و آهنی، فریم اصلی (در داخل دیوار کار گذاشته شده است و شاخک های آن داخل دیوار فرو رفته) در قاب دیوار باقی می ماند. 

ابتدا باز شو ها و لنگه های پنجره ها را در آورده.

سپس شیشه ها از قسمت های ثابت جدا میشود.

ستون هایی که بازشو ها بر روی آنها نصب گردیده بود برش داده و کنده میشوند. در این مرحله از کار تنها فریم آهنی یا آلومینیومی دور تا دور پنجره باقی مانده و آماده نصب در و پنجره upvc بر روی آن میباشد.

سپس پنجره های upvc را بر روی فریم آهنی با استفاده از پیچ های بلند نصب می کنند.

پس از آن شیشه های دو جداره بر روی پنجره نصب می شود.

در انتهای کار با استفاده از فوم و چسب بطور کامل دور تا دور پنجره درز گیری میشود .

بعد از درز گیری پنجره ها را ریگلاژ کرده تا از لحاظ تراز بودن و نرمی و سفتی دستگیره ها مطمئن شوند .

شما میتوانید ضایعات باقی مانده از پنجره های  آلومینیومی را بفروش رسانید و با این کار بخشی از هزینه های تعویض را جبران میشود    .

تعویض پنجره قدیمی

نحوه تعویض پنجره آلومینیومی با پنجره upvc

شکل و ابعاد پروفیل بازسازی

در تعویض پنجره های آلومینیومی با دوجداره همانطور که در نحوه تعویض پنجره آلومینیومی توضیح دادیم، قابی که قسمتی از آن در داخل دیوار قرار دارد باقی می ماند. این قاب با استفاده از پروفیل لبه دار پوشش داده می شود. در شکل ابعاد سطح مقطع برش خورده پروفیل لبه دار بازسازی مشخص است. لبه این پروفیل برای پوشش دادن فریم باقیمانده از پنجره  آلومینیومی آهنی یا آلومینیومی کاربرد دارد.


X