مزایا پنجره سه جداره و کارایی آن در ساختمان

windowdoubleglazed

مزایا پنجره سه جداره و کارایی آن در ساختمان:در یک پنجره سه‌جداره، هر قاب، حاوی سه عدد شیشه است. قطعات شیشه به وسیله یک محیط محافظ انرژی، جدا شده‌اند و بعد این واحد، به صورت محکم بسته شده تا مانع ورود هوا و رطوبت را به داخل شود. محیط مرده اضافی بین قطعات شیشه، سر و صدا را کاهش خواهد داد و عایق‌بندی بهتری را فراهم می‌آورد.


مزایا پنجره سه جداره و کارایی آن در ساختمان

کاهش سروصدا

درجه‌ بندی استاندارد جهت انتقال صدای مسکونی، درجه‌بندی STC نامیده می‌شود. در صورتی که عوامل فراوانی مانند ضخامت شیشه و میزان محیط  بین قطعات جدای شیشه بر درجه‌بندی STC پنجره اثر می‌گذارند، یک بررسی MIT نشان می‌دهد که همه چیز یکسان است یعنی "سه‌جداره بودن اساساً همان کم شدن سروصدایی را که دوجداره بودن به وجود می آورد، مهیا میکند ."

اگر واقعاً در پی پایین آوردن و کاستن سروصدا از پنجره‌ها هستید. لایه‌ بندی نامتقارن یک پنجره دوجداره، کارایی بهتری خواهد داشت و درجه‌بندی STC را بهتر از سه‌ لایه کردن بیشتر میکند. در لایه‌بندی نامتقارن، دو عدد شیشه با ضخامت‌های گوناگون به کار می‌روند. در واقع، اگر یکی از شیشه‌ها، شیشه صوتی لایه‌لایه  باشد، کاست انتقال صدا بیشتر وجود خواهد داشت.

عایق‌ بندی و گرما

پنجره‌های عایق‌ بندی شده در تلاش برای نگهداری و حفظ تا حد ممکن مقرون‌ به صرفه دماهای داخل ساختمان استفاده میشوند. شما که نمی‌خواهید در فصل تابستان، تهویه هوا را کل روز به کار بیندازید و تمایل ندارید که در فصل زمستان بخاری را برای زمان های طولانی تا حد بالایی زیاد کنید. تخمین زده شده که میزان 20 تا 30 درصد گرما یا سرما یا مقادیر بیشتر در منزل از روش پنجره‌هایی که عایق‌بندی ضعیفی دارند، اتلاف میشود. عوض کردن پنجره‌ها می‌تواند حس خوبی را به وجود آورد و در صورتی که داخل منزل هستید، به سطح آسایش‌ تان زیاد کنید.

تولید کنندگان این مدل پنجره‌ها ادعا می‌کنند که پنجره‌های سه‌جداره به طور میانگین، 25 درصد بهتر از پنجره‌های دوجداره هستند. در هنگام خرید پنجره، به عامل U و مقادیر R که معیارهای توانایی پنجره‌ها برای مسدود کردن انتقال گرما به خارج هستند، دقت فرمایید . انجمن ملی درجه‌بندی پنجره (National Fenestration Rating Council) عنوان می‌کند که عامل U، نشانگر کلی بهتری از انتقال را نسبت به میزان های R مهیا می‌آورد؛ به صورتی که هرچه عامل U پایین‌تر باشد، آن پنجره در نکهداری گرما در درون ساختمان، بهتر است.


X