خصوصیات انواع پنجره ارسی و خرید در کرج

windowdoubleglazed

خصوصیات انواع پنجره ارسی و خرید در کرج:شرکت پنجره ماندگار قصد دارد دراین نوشته به موضوع خصوصیات انواع پنجره ارسی و خرید در کرج برای شما عزیزان بپردازد چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید با کارشناسان ما تماس بگیرید شرکت پنجره ماندگار در کرج آماده خدمت رسانی به شمار مردم عزیز در سراسر ایران است برای سفارشات و مشاوره با کارشناس فروش ما با شماره 09127298086 تماس بگیرید شرکت پنجره ماندگار تولید کننده انواع درب و پنجرهدوجداره یو پی وی سی با بالا ترین کیفیت ، بهترین طراحی و بهترین ضمانت و پشتیبانی در کرج است


خصوصیات انواع پنجره ارسی و خرید در کرج

ارس در فارسی به معنای گشاده لوز روس و اروس است. در اروپا به این مدل درها گیوتین می‌گویند. در فرهنگ‌ها ارسی را یک واژه روسی دانسته‌اند “ار” پیشوندی است برابر بالا رفتن که در بعضی کلمات دیگر مثل ارچین دیده می‌شود و “سی” برابر پرتو و چشمه که در گویش‌های نیمروزی ایران روایی است. ارسی مدلی پنجره چوبی و شبکه دار کشویی است که با بالا و پایین رفتن باز و بسته می‌شود. بلندای آن از کف تا آسمانه است. این در و پنجره گاه به میانسرا باز می‌شود و بعضی اوقات میان دو تالار جای می‌گیرد تا به موقع نیاز باز شود و یک تالار بزرگ به دست آید.

عملکرد پنجره ارسی

عملکرد سطح مشبک پنجره‌های ارسی ایجاد نور فضای درونی در معرض دید قرار دادن فضای بیرونی کم کردن شدت تابش نور آفتاب و گرما تولید زیبایی در نمای ساختمان حفظ حریم و محرمیت فضای بیرون دور کردن حشرات مزاحم

اثرات و دلایل به کار گیری از پنجره‌های ارسی

نور:

این مدل پنجره‌ها سبب می‌شوند نور خورشید به‌اندازه کافی وارد فضای اتاق شود نه کمتر نه بیشتر

روانشناسی رنگ‌ها:

از نظر روان شناسی رنگ‌های گوناگون این شیشه‌ها و تولید نورهای هم رنگشان بر روی انسان اثرات متفاوتی می‌گزارد که هر رنگ کنار رنگ دیگر شدت این اثر را خنثی می‌کند و میزان مناسب آن را تنظیم و تعدیل می‌کند. بیشتر رنگ‌های به کار برده شده در شیشه‌های ارسی رنگ‌های لاجوردی قرمز سبز و زرد هستند و هر کدام به‌ تنهایی یک تأثیر روان‌شناختی مجزای دارند.
زیبایی:

سطح پنجره‌ ارسی را با به بکار گیری از انواع نقش‌های مختلف گره سازی و با شیشه‌های رنگین و ساده می‌آراستند و ترکیب‌های بدیعی پدید می‌آورند و به این صورت هماهنگی بین این شبکه‌های هندسی و نورهای رنگی سبب به وجود آمدن زیبایی دلپذیری می‌شود.

نقش هندسی در ارسی:

ناپسند دانستن تقلید از نقش‌ها و صورت‌های انسانی و حیوانی در نقاشی و سایر هنرهای تصویری و تجسمی به‌تدریج سبب شد که تقلید از طبیعت در فرهنگ خیلی از هنرهای اسلامی چندان مورد توجه قرار نگیرد و جایگاه والایی نیابد. به همین خاطر هنرمندان به ترکیب‌های هندسی و انتزاعی توجه بسیار کردند.


X