شیشه دوجداره پنجره چیست؟

windowdoubleglazed
قطعا در زمان خرید پنجرهدوجداره upvc به این سوال برخوردید که شیشه دوجداره پنجره چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ پر واضح است که بیشترین قسمت یک پنجره را شیشه آن تشکیل می دهد وعلاوه بر تامین نیازهایی همچون نور کافی و ایجاد پل ارتباطی با محیط بیرون قطعا مهمترین سد در مقابل هدر رفت انرژی محسوب می شود. اگر شیشه دوجداره به خوبی تزریق گاز نشده باشد، به خوبی تزریق چسب نشده باشد یا اسپیسر آن از مواد رطوبت گیر مرغوب پر نشده باشد و چندین پارامتر دیگر در فرایند ساخت شیشه دوجداره رعایت نشده باشد، قطعا کاربرد آن پنجره به سطح دوران گذشته و بسیار قدیم تنزل می یابد و دیگر هیچ انتظاری جز انتقال نور خورشید از آن نمی توان داشت .

شیشه دوجداره

قطعا در زمان خرید پنجره دوجداره upvc به این سوال برخوردید که شیشه دوجداره پنجره چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ پر واضح است که بیشترین قسمت یک پنجره را شیشه آن تشکیل می دهد وعلاوه بر تامین نیازهایی همچون نور کافی و ایجاد پل ارتباطی با محیط بیرون قطعا مهمترین سد در مقابل هدر رفت انرژی محسوب می شود. اگر شیشه دوجداره به خوبی تزریق گاز نشده باشد، به خوبی تزریق چسب نشده باشد یا اسپیسر آن از مواد رطوبت گیر مرغوب پر نشده باشد و چندین پارامتر دیگر در فرایند ساخت شیشه دوجداره رعایت نشده باشد، قطعا کاربرد آن پنجره به سطح دوران گذشته و بسیار قدیم تنزل می یابد و دیگر هیچ انتظاری جز انتقال نور خورشید از آن نمی توان داشت .
شیشه های دو و سه جداره در سال های اخیر بسیار مورد توجه سازندگان ساختمانی قرار گرفته اند. همچین بسیاری از مردم نیز بر آن شده اند که شیشه های درب ها و پنجره های یو پی وی سی خود را تعویض نمایند. بهتر است که ابتدا با مکانیزم این شیشه های آشنا شویم.

شیشه دوجداره

ناگفته پیداست که بخش اعظم یک پنجره دوجداره از شیشه تشکیل شده است و لاجرم در تولید یک پنجره دوجداره استاندارد، کیفیت شیشه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در این میان موادی همچون درزگیر بوتیل، پلی سولفاید، رطوبت گیر و اسپیسرتا حد بسیار زیادی تعیین کننده کیفیت شیشه دوجداره خواهند بود. بنابر این انتخاب این ملزومات جهت تولید شیشه های دوجداره نکته قابل توجهی است که شاید از نظر برخی تولیدکنندگان پنجره upvc یا شیشه دوجداره دور مانده باشد. این شرکت همواره دغدغه عرضه محصولاتی با کیفیت و بالا نگاه داشتن کیفیت شیشه های دوجداره پنجره تولیدی کشورمان را داشته است و تمام تلاش خود را برای پر کردن این خلا به کار بسته است. خلایی که از دو منظر صنعت ما را رنج می دهد: از یک سو شاهد نزول کیفیت محصولات عمدتا وارداتی در کشور هستیم و از سوی دیگر فقدان آگاهی های لازم بر پیچیدگی این وضعیت دامن زده است. در این بحوبحه شرکت می کوشد در هر دو جبهه فعالیت کند و تا به امروز نیز نقش قابل قبولی را ایفا کرده است.

شیشه دوجداره پنجره چیست؟ همانطور که می دانید کیفیت موادی همچون درزگیر بوتیل، پلی سولفاید،رطوبت گیر و اسپیسر در تولید یک قطعه شیشه دوجداره حرف اول را می زنند. و اگر این مواد به صورت استاندارد و مرغوب در کارخانه ها مورد استفاده قرار گیرند، شیشه های تولید شده تا ده ها سال بدون هیچ گونه مشکلی وظیفه حفظ انرژی و جلوگیری از آلودگی صوتی را انجام می دهند.
خوشبختانه اخیرا تولیدکنندگان شیشه های دوجداره به کیفیت و استاندارد بودن محصولات اهمیت زیادی می دهند. مهم ترین مشکل موجود عدم آگاهی تولیدکنندگان از مواد اولیه غیر استاندارد می باشد که تاثیر بسیار زیادی در کیفیت محصولات دارد. از سوی دیگر، عمدتا به علت توجه بیشتر به مقرون به صرفه بودن محصول، موضوع کیفیت مورد توجه قرار نمی گیرد.


X