شیشه دکوراتیو پنجره دو سه جداره upvc

windowdoubleglazed
شیشه دکوراتیو پنجره دو سه جداره upvc دارای انواع مختلف به نام های شیشه های جورجین بار، شیشه های طرح شکسته، شیشه های چاپدار(اسپندرال)، شیشه های مات (Matelux)، شیشه های رنگی لاکوبل (Lacobel) ومتلاک (Matelac)، شیشه های سندبلاست، شیشه های لمینیت رنگی، شیشه های فوتو لمینیت می باشند.

شیشه سندپلاست

شیشه دکوراتیو پنجره دو سه جداره upvc دارای انواع مختلف به نام های شیشه های جورجین بار، شیشه های طرح شکسته، شیشه های چاپدار(اسپندرال)، شیشه های مات (Matelux)، شیشه های رنگی لاکوبل (Lacobel) ومتلاک (Matelac)، شیشه های سند بلاست، شیشه های لمینیت رنگی، شیشه های فوتو لمینیت می باشند.
استفاده از شیشه در نمای بیرونی ساختمان و دکوراسیون داخلی در سالهای اخیر بسیار مورد توجه طراحان و معماران قرارگرفته است. برند V-Art مجموعه متنوعی از شیشه های تزئینی و دکوراتیو است. از این برند بسته به نوع ، طرح و رنگ آن در قسمت های مختلف ساختمان می توان استفاده نمود.  پنجره های دوجداره یو پی وی سی بسیار با دوام هستند، در برابر عوامل جوی، اشعه ماوراء بنفش و بسیاری از اسیدها مقاوم هستند، نیاز به حفاظت و نگهداری خاصی ندارند و با مواد پاک کننده مناسب به آسانی تمیز می شوند.از لحاظ ظاهری، پنجره دوجداره یو پی وی سی با طرح ها و رنگ های متنوع، در نمای ساختـمان های مدرن زیبایی فوق العـاده ای ایجاد می نمایند. با وجود گله مندی صاحبان خانه های سنتی از این موضوع که این پنجره ها درمنازل آن ها چشم انداز خوبی ندارد.
شیشه لمینیت رنگی
شیشه های لمینیت رنگی با استفاده از طلق های PVB رنگی تولید شده توسط شرکت های معتبر اروپایی، ساخته می شوند. این شیشه ها علاوه بر دارا بودن کلیه خواص شیشه های لمینیت، نظیر مقاومت در برابر زلزله و سرقت، جلوگیری از نفوذ اشعۀ UV و کاهش آلودگی صوتی، در طیف گسترده ای از رنگها نیز قابل تولید هستند. شیشه های لمینیت رنگی می توانند کاملا شفاف، مات یا کاملا غیرشفاف باشند. موارد کاربرد این شیشه ها هم در نمای ساختمان و هم در داخل ساختمان جهت مصارف دکوراتیو می باشد.
شیشه چاپ دار یا اسپندرال Spandrel
شیشه اسپندرال با انجام پخت مرکب سرامیکی بر روی شیشه در انواع رنگ ها تولید میشود. چاپ سرامیکی این شیشه ها غیرشفاف است و فضای پشت آن قابل رویت نمی باشد. شیشه اسپندرال بصورت تک جداره،دوجداره و یا در ساختار شیشه لمینیت میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
شیشه رنگی Lacobel و Matelac
شیشه های رنگی Lacobel و Matelac محصولات شیشه رنگی کمپانی AGC بلژیک هستند که توسط شرکت پنجره فرآوری و آمادۀ استفاده برای مشتری می شوند. شیشه های Lacobel در ۲۵۵ رنگ استاندارد تولید می شوند و شرکت پنجره امکان تامین تمامی این محصولات را داراست. درخشندگی و یکنواختی رنگ شیشه های Lacobell آنها را به محصولاتی ایده آل جهت استفاده در داخل ساختمان و امور دکوراتیو تبدیل کرده است. شیشه های Matelac در ۱۲ رنگ استاندارد و با ایجاد پوشش رنگی بر روی شیشه های Acid-Etched تولید می شوند. تلفیق حالت شیشه های رنگی و مات، این محصولات را به گزینه ای خاص جهت پوشش  دیوارها، ساخت کابینت و قفسه و سایر امور دکوراتیو مبدل ساخته است.

شیشه مات

شیشه مات یا Matelux

شیشه های Matelux که توسط شرکت بلژیکی AGC تولید و در شرکت پنجره فرآوری می شوند، به شیشه های فلوتی اطلاق میگردد که یک سطح آن با کیفیت بسیار بالا Acid-Etchedd م یشود. این فرایند موجب مات شدن سطح شیشه شده و با توجه به کاربرد نهایی می توان از آن جهت پوشش کف، دیوار، پارتیشن و یا نرده شیشه ای استفاده نمود.
شیشه سند بلاست Sandblast
شیشه های سندبلاست با لایه برداری از روی سطح شیشه به وسیلۀ اسپری شن نرم، تولید می شوند. لایه برداری از روی شیشه موجب مات شدن شیشه می شود. فرآیند سندبلاست با استفاده از تجهیزات پیشرفتۀ تمام اتوماتیک ساخت اروپا انجام می پذیرد.
شیشه فوتولمینیت
فوتولمینیت کردن شیشه به معنی لمینیت کردن یک طرح گرافیکی درون شیشه است. در اجرای این روش می توان از پارچه، طلق یا چاپ مستقیم شیشه بهره برد. در لمینیت پارچه، پارچۀ دلخواه بین دو شیشه قرار گرفته و به طور دائم لمینیت میشود. در لمینیت با طلق، طرح مورد نظر به صورت دیجیتال روی طلق مخصوص چاپ و طلق چاپ دار بین دو شیشه، لمینیت می شود. در روش چاپ مستقیم، چاپ دیجیتال مستقیما روی شیشه انجام شده و سپس لایۀ شیشه چاپدار با یک لایۀ دیگر شیشه لمینیت می گردد.
شیشه طرح شکسته
مقاومت بالای این شیشه در تضاد جالبی با ظاهر شکسته آن است. درجه ایمنی این نوع شیشه در حدی است که می توان به عنوان کف و پله از آن استفاده نمود . ظاهر شکسته شیشه، زیبائی خاصی به آن بخشیده است و در تزئینات داخلی ساختمان نیز می توان آن را بکار برد.
شبکه تزیینی داخل شیشه دکوراتیو دو جداره
شیشه دکوراتیو پنجره دو سه جداره upvc، جورجین بار داخل شیشه از قیمت بالاتری نسبت به حالت اول برخوردار است ولی در کنار آن با زیبایی خود متناسب با طراحی نما و دکوراسیون داخلی می باشد. برای تولید این نوع شیشه دوجداره دکوراتیو، ابتدا طرح مورد نظر باتوجه به ابعاد شیشه را مشخص کرده سپس با استفاده از پروفیل های خاص و بست های مخصوص جورجین بار طرح شبکه تزیینی را اجرا می کنیم. در مرحله بعد شبکه تزیینی را در چهارچوب اسپیسر شیشه دوجداره دکوراتیو قرارداده و آنرا فیکس میکنیم.در ادامه روند تولید شیشه دوجداره انجام می پذیرد. از جمله مزایای این روش، تنوع در رنگ و سطح مقاطع پروفیل مصرفی جورجین بار، طرح های متنوع قابل اجرا، عدم نیاز به نظافت (ایزوله بودن محیط شبکه تزیینی) و طول عمر بالا را می توان بیان نمود.


X