شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc

windowdoubleglazed
از زمان های دور به منظور ایجاد نقش و نگار بر روی هر چیزی از حکاکی استفاده می شود. همان طور که اشاره شد روش حکاکی بر روی شیشه با عنوان سند بلاست شناخته می شود. شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc قابلیت و انعطاف بالایی دارند و هر نوع طرح و  نقشی را می توان در روی آن ها به وجود آورد.
درب و پنجره دوجداره انواع مختلفی دارند که مشتریان با توجه به سلیقه و هارمونی با محل زندگیشان از آن ها استفاده می کنند. امروزه شیشه های سندبلاست بسیار مورد استقبال قرار گرفته است مخصوصا از طرف سازمان ها، شرکت های دولتی و خصوصی، جداسازی فضاهای اداری از جمله اتاق های جلسات، فضاهای بین کارمندان و استفاده درون پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره با طرح و لوگویی خاص، از جمله کاربرد های شیشه سندبلاست می باشد. شیشه و آینه سندبلاست از نظر طرح پذیری، شبیه شیشه و آینه های چاپی می باشد.
واژه سندبلاست sandblast یک واژه انگلیسی است ، معنی آن در حقیقت شن پاشی یا طوفان شن می باشد و بهترین جایگزین برای شیشه های مات قدیمی است . نوعی از شیشه با عنوان شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc شناخته می شود. در واقع فرایند مات شدن شیشه را سند بلاست گویند. در طی اجرای این تکنیک ساینده های معدنی یا پایه خاک با شتاب بالایی که به دست می آورند، بر روی سطح قطعه موردنظر پرتاب می شوند. در شیشه سند بلاست، عمل سند بلاست باعث مات شدن شیشه از طریق پاشیدن شن و ماسه با شدت زیاد بر روی هر نوع شیشه ای می شود.
موارد مورد استفاده شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc :
شرکت ها و سازمان ها معمولاً از حامیان و طرفداران پر و پا قرص شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc هستند چراکه از آن برای حک کردن نام تجاری یا برند خود می توانند بهره گیرند. همچنین کاربرد دیگر این شیشه در شرکت ها، سازمان ها و ادارات جداسازی فضایی که کارکنان در آن کار می کنند با استفاده از این نوع شیشه است. شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc در پارتیشن دوجداره، پارتیشن های تک جداره، پارتیشن های شیشه ای،پارتیشن اداری و کارخانه ها نیز بسیار پرکاربردند. در واحدهای مسکونی نیز شیشه سند بلاست کاربرد دارند. بخصوص برای آشپزخانه و حمام می توان از طرح های خاص برای چاپ روی شیشه استفاده نمود. همچنین شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc به علت مات بودن در کابین دوش مورد استفاده قرار می گیرند. برای فروشگاه ها نیز این امکان وجود دارد که برای دکور خود از شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc استفاده کنند.

شیشه دکوراتیو

راه اندازی سند بلاست معمولاً شامل سه بخش مختلف است: خود ساینده، یک کمپرسور هوا و یک نازل بلستر: به منظور عمل قلم زنی و تمیز کردن جسم کوچک. سند بلاست در وهله اول به منظور دو برنامه بکار می رود که تا حدودی با هم اختلاف دارند. اول به منظور زدودن هر چیزی از سطح که به آن چسبیده است و دوم حکاکی طرح ها و کلمات بر روی شیشه یا سایر مواد مشابه.

در انجام فرایند سند بلاست وجود یک ابزار کارآمد بسیار مهم است. این بدین معنی است که ابزار مورد استفاده برای این کار توسط هنرمند هر چقدر از کارایی بیشتری برخوردار باشد، هنرمند این رشته قابلیت پیاده کردن همه خلاقیت خود را، در یک کارگاه دارای امنیت کامل، در انجام این کار بر روی سطح قطعه موردنظر خواهد داشت. سند بلاست که از کارهای تزئینی (دکوراتیو) محسوب می شود، با وجود استفاده و اجرای طولانی این تکنیک و قدمت زیاد آن در جامعه، هنوز هم نام آشنای همه نیست ولی همین افراد از کارهای هنرمندان در این زمینه لذت می برند. امروزه مات شدن شیشه در طی سند بلاست به دلیل جذابیت بالا در نگاه بینندگان و نیز  هزینه پایین تر و دوام و قابلیت های بیشتر، با وجود روش ها و ابزارهای جدیدی همچون لیزر، همچنان محبوبیت زیادی دارد.
شیشه V-Art مجموعه متنوعی از شیشه های تزئینی است که در انواع طرحها و رنگها با روش های مختلفی تولید می شوند. از این نوع شیشه بسته به نوع ، طرح و رنگ آنها در قسمتهای مختلف ساختمان می توان استفاده نمود.
•    شیشه های جورجین بار
•    شیشه های طرح شکسته
•    شیشه های چاپدار(اسپندرال)
•    شیشه های مات (Matelux)
•    شیشه های رنگی لاکوبل (Lacobel) ومتلاک (Matelac)
•    شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc
•    شیشه های لمینیت رنگی
جهت اطلاع از قیمت شیشه سند بلاست پنجره دو سه جداره upvc با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.
نحوه سند بلاست کردن بر روی شیشه
از زمان های دور به منظور ایجاد نقش و نگار بر روی هر چیزی از حکاکی استفاده می شود. همان طور که اشاره شد روش حکاکی بر روی شیشه با عنوان سند بلاست شناخته می شود. این فرایند در طی مراحلی انجام می شود که در اینجا توضیح داده می شود:
۱٫ در نظر داشته باشید که هدف اصلی پوشاندن نواحی از سطح است که قصد حکاکی نداریم و نیز باز گذاشتن مناطقی است که می خواهیم حکاکی روی آن را انجام دهیم.
۲٫ ابتدا قطعه شیشه ای که می خواهیم حکاکی روی آن انجام دهیم را انتخاب می کنیم.
۳٫ در مرحله بعد عمل چسباندن برچسب طرح دار در روی شیشه مورد نظر را انجام می دهیم. بین شیشه و برچسب بایستی سعی شود که هیچ حباب هوایی وجود نداشته باشد. برچسب باید به گونه ای باشد که بعد از سند بلاست کردن بتوان از روی شیشه جدا کرد. برای اینکه طرح موردنظر به راحتی دیده شود بهتر است که از برچسب های شفاف استفاده شود.
۴٫ طرح مورد نظر را روی شیشه قرار می دهیم. از یک تصویری که سیاه و سفید است استفاده می کنیم.
۵٫ در مرحله بعد برش قسمت های سفید رنگ تصویر با استفاده از چاقوی تیز و دقیق را انجام می دهیم.
۶٫ قسمت هایی را که برش خورده است را جدا می کنیم.
۷٫ شروع به سند بلاست کردن می کنیم.


X