پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک

windowdoubleglazed
پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک به علت دارا بودن مشخصه خاص و بارز در زمینه رفع معایب پنجره های آلومینیومی و تجمیع مزایای آن ها در یک محصول دارای جایگاهخاصی در بین محصولات مرتبط می باشد. پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک عایق بسیار مناسبی برای گرما و سرما می باشند.

ترمال بریک دوجداره

پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک به علت دارا بودن مشخصه خاص و بارز در زمینه رفع معایب پنجره های آلومینیومی و تجمیع مزایای آن ها در یک محصول دارای جایگاه خاصی در بین محصولات مرتبط می باشد. پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک عایق بسیار مناسبی برای گرما و سرما می باشند.
کلیه محصولات تولیدی این شرکت از قبیل درب و پنجره دوجداره یو پی یو سی به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالا، قیمت مناسب و داشتن استاندارد ملی ایران و استاندارد CE اروپا حجم گسترده ای از بازار داخل را به خود اختصاص داده است. پنجره  آلومینیومی معمولی قدیمی در مقابل عناصر جوی مقاوم هستند اما باعث تلف شدن انرژی میشوند که نکته بسیار مهمی در دنیای امروز است. برای حل این مسئله محصول جدیدی به نام پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک به دنیا عرضه شد که در این نوع  پنجره دوجداره وجود لایه پلاستیکی بین دو فریم داخلی و خارجی در مقابل انتقال حرارت شکست بوجود می آورد .
اتلاف انرژی در پنجره های ترمال بریک آلومینیومی بسیار کمتر از پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک است . پنجره های Thermal break ( با شکست حرارتی) از انواع پنجره های عایق در برابر حرارت می باشند. به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دو جداره بودن شیشه ها، پروفیل آلومینیومی نیز از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل و دو جداره می شوند. این روش باعث عدم انتقال حرارت در پروفیل میشود .پروفیل های حاصل پروفیل های ترمال بریک می باشند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه های پلی آمید به هم متصل می گردند، تشکیل شده اند.
امروزه استفاده از فریم های آلومینیومی به علت شکل پذیری بالا و سبکی متداول شده است چرا که با افزوده شدن تعداد شیشه های موجود، لازم است به طریقی وزن ساختمان را کاهش دهیم و لذا در این مقوله آلومینیوم فلز مناسبی به نظر می رسد. همچنین استفاده از پرده کرکره های عایق در فصول سرد باعث محدودیت در تلفات انرژی بالاخص در هنگام شب خواهد شد.
پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک
سیستم ترمال بریک به دلیل داشتن لاستیک پلی آمید مابین جدار داخلی و خارجی پروفیل که توسط ماشین آلات پانچ میگردد امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را نیز میسر می نماید. پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یو وی حفظ می کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه های پلی آمید می باشد. تیغه پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر میشود. در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت میباشد.

پنجره المینیومی ترمال بریک

به طور خلاصه تمام مزایای استفاده از پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک را به صورت زیر میتوان فهرست کرد:
۱-عایق حرارتی
۲-عایق رطوبتی
۳-عایق صوتی
۴-غیر قابل اشتغال
۵-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت پنجره دوجداره و شرایط فروش پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک با این شرکت تماس گرفته و درباره سفارش محصول خود راهنمایی شوید.
سازگاری با محیط زیست و سلامت
رواج استفاده از پنجره دو سه جداره آلومینیومی ترمال بریک به این دلیل بود که تصور می شد آلومینیوم قیمت پایین تری نسبت به پنجره های چوبی دارد و می تواند حافظ محیط زیست باشد. اما بعدا مشخص شد که در فرایند ساخت درب و پنجره های آلومینیومی و در هنگام فراوری آلومینیوم مواد شیمیایی و سمی زیادی تولید می شود که محیط زیست را به خطر می اندازد. برخی از این مواد سمی که از طرف سازمان جهانی بهداشت و امنیت شغلی سرطانزا و خطرناک اعلام شده اند chromate baths ، acrulic ، nickel astate و … هستند.
اما وینیل که از پلاستیک پی وی سی ساخته می شود دارای خواصی است که آن را از آلومینیوم متمایز و برتر می کند. جدای از مسئله پایداری و مقاومت بسیار بالای وینیل ، در طی فرایند ساخت درب و پنجره یو پی وی سی هیچ نوع مواد سمی متصاعد نمی شود و همچنین وینیل که به هر دلیل از گردش تولید کارخانه خارج شود ، بازیافت می شود. امروزه در کشورهای پیشرفته جهان ، وینیل به عنوان جایگزین مناسبی برای آلومینیوم شناخته شده است و با استفاده از این ماده آلودگی های زیست محیطی ناشی از ساخت پنجره های آلومینیومی کاهش چشمگیری پیدا کرده است.


X