دستگیره پنجره دو سه جداره upvc

windowdoubleglazed
در انتخاب یک دستگیره پنجره دو سه جداره upvc با کیفیت و خوب باید به بلند بودن اهرم و ضخامت و جنس آن توجه ویژه ای داشت هم چنین نقطه اتصال اهرم دستگیره پنجره دو سه جداره upvc به صفحه اصلی باید توسط ماشین آلات انجام شود تا باعث حرکت بهتردستگیره پنجره دو سه جداره upvc شود.


در انتخاب یک دستگیره پنجره دو سه جداره upvc با کیفیت و خوب باید به بلند بودن اهرم و ضخامت و جنس آن توجه ویژه ای داشت هم چنین نقطه اتصال اهرم دستگیره پنجره دو سه جداره upvc به صفحه اصلی باید توسط ماشین آلات انجام شود تا باعث حرکت بهتر دستگیره پنجره دو سه جداره upvc شود.
عمدتا پنجره دوجداره از بخش های پروفیل و گالوانیزه، یراق آلات و اسپانیولت ، لولا و دستگیره پنجره دو جداره upvc ، شیشه و زهوار تشکیل شده است که هر کدام از موارد ذکر شده وظیفه ای را به دوش می کشند و وجود هر یک لازمه عملکرد صحیح پنجره دوجداره می باشد. در این مطلب با عملکرد دستگیره پنجره دو سه جداره upvc و اجزای تشکیل دهنده آن آشنا می شوید.
اسپانیولت:: مهمترین قطعه از یراق آلات دستگیره پنجره دو سه جداره upvc همان اسپانیولت است و عدم استفاده از آلیاژ مناسب و استاندارد در ساخت آن موجب از کار افتادن چرخ دنده ها و افزایش فشار بر روی دستگیره پنجره دو سه جداره upvc ها و همینطور باعث عدم حرکت فنر اسپانیولت و در نتیجه باعث از کار افتادن یراق پنجره دوجداره میگردد. در بازار دو نوع اسپانیولت موجود است که یکی آلمانی و دیگری ترک است که نوع آلمانی آن به دلیل دو زبانه بودن و شکل قارچی غلطک ها از امنیت بیشتری نسبت به نوع ترک آن برخوردار می باشد.
زبانه:: طراحی زبانه در هر دو مدل کوتاه و بلند باید طوری باشد که در موقع باز و بسته شدن پنجره دوجداره زبانه در جای خود قرار گیرد و از فشار به روی لولاها و یراق و دستگیره پنجره دو سه جداره upvc جلوگیری کند.
سیلندر:: بهترین نوع سیلندر از جنس برنج همراه با روکش آلومینیوم تهیه می گردد. نوع سیلندر مصرفی بستگی به سایز و آکس و نوع پروفیل پنجره دارد. باید توجه کرد که برای امنیت بیشتر در هنگام خارج کردن کلید از سیلندر قسمت اهرم مرکزی سیلندر باید از مرکز خارج گردد که در هنگام سرقت و در موقعی که دستگیره پنجره دو سه جداره upvc قفل است سیلندر خارج نشود.
لولای ۱۰۰ میلیمتری :: که باید تحمل وزن پنجره دوجداره یو پی وی سی را داشته باشد و حداقل باید ۱۱۰ گرم وزن داشته باشد که دچار شکست نشود.

یراق آلات یو پی وی سی

مقاومت پروفیل پنجره دوجداره به اندازه ای بالا می باشد که اگر به درستی نصب و رگلاژ شود هیچ مشکلی برای کارفرما ایجاد نمی کند اما دستگیره پنجره دو سه جداره upvc و یراق الات ان ممکن است در گذر زمان دچار مشکلاتی شوند برای مثال ممکن است قفل پنجره دوجداره از کار بیوفتد یا اینکه یراق الات به درستی عمل نکنند که هر کدام قابل تعمیر و تعویض می باشند.
نحوه باز و بسته کردن دستگیره پنجره دو سه جداره upvc نیز در الماسی پنجره دوجداره بسیار موثر است به گونه ای که اگر پنجره دوحالته باشد دستگیره در جهت های مختلف عمل می کند و متناسب با خواسته شما لنگه پنجره باز و بسته می شود اما دقت کنید که دستگیره نباید موقع چرخاندن تحت فشار قرار گیرد زیرا بعد از مدتی اسپانیولت از کار می افتد و توپی و زاماک به درستی عمل نمی کند. در انتخاب یک دستگیره پنجره دو سه جداره upvc خوب برای پنجره باید به نکات زیر توجه نمود:
 نکته مهمی که باید به آن توجه کرد بلند بودن اهرم دستگیره پنجره دو سه جداره upvc پنجره دوجداره یو پی وی سی است که باعث وارد آمدن فشار کمتر به دستگیره پنجره دو سه جداره upvc و اسپانیولت شده و باز و بسته کردن پنجره را آسان می کند. استفاده از دستگیره پنجره دو سه جداره upvc با اهرم توپر موجب کارکرد بهتر آن می گردد.
 نقطه اتصال اهرم دستگیره پنجره دو سه جداره upvc به صفحه اصلی که توسط ماشین آلات انجام میگردد که باعث حرکت بهتر دستگیره پنجره دو سه جداره upvc می شود.
 شفت چهار پهلوی دستگیره پنجره دو سه جداره upvc که اگر از آلیاژ مرغوب ساخته نشده باشد در هنگام فشار زیاد باعث هرز شدن دستگیره پنجره دو سه جداره upvc میگردد.
 فنر پنجره که باید از جنس مرغوب باشد تا در ۹۰ درجه عملکرد اهرم تغییر نکند.
 زهوارهای جای پیچ دستگیره پنجره دو سه جداره upvc دوجداره که باید از مقاومت کافی بر خوردار باشد که دچار شکستگی نشود و برای پنهان ماندن جای پیچ پس از نصب باید روکش پلاستیکی مخصوصی روی آن قرار داد.


X